Muhamet Ramadani, një kampion me babanë trajner autodidakt

Muhamet Ramadani ka dëshirë të thotë se ka shkruar histori për vete, atletikën dhe sportin e Kosovës. Dhe, kjo është e vërtetë. Ai fitoi medaljen...

Shqiptari nga Kosova, që mban rekordin botëror të kujtesës

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë...

Albert Einsteini i Shqipërisë… (Video)

Agim Hyseni, 71-vjeçari nga Vlora jetën e tij ia ka kushtuar punimit të hekurit në mënyrë artizanale. Ai thotë se është pasioni dhe talenti...

Thaçin e lirova unë

Ish-shefi i SHISH- Fatos Klosi ka deklaruar se Hashim Thaçi është arrestuar në Shqipëri në vitin 1997. Por, Xhavit Haliti, deputet nga radhët e...

Deputeti 57-vjeçar i LDK-së e “lë” politikën për modelizëm (Foto)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Naser Osmani i cili vjen nga radhët e LDK-së, po tenton që me çdo kusht ta marr vëmendjen në...

Qeni zbulon hajnin kosovar të verërave të shtrenjta

Me ndihmën e një qeni policor, në një bodrum në Pfäffikon të Zvicrës, është arrestuar një hajn i dyshuar për plaçkitjen e verërave të...

Kurti: Thaçi s’ka numra, kërkon qeveri gjithëpërfshirëse

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kundërshtuar çdo tendencë të ndërhyrjes nga ndërkombëtaret, në mënyrë që të zgjidhet kriza institucionale në Kosovë. Duke folur...

Veseli: Serbia do të përgjigjet për gjenocidin e kryer në Kosovë

Nën patronatin e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, sot në Mitrovicë u dha premiera e dokumentarit “Kujtojmë mos me harrue”, të autorit Asllan Bajrami....

Edhe më keq se në kohën migjeniane: Familja 10 anëtarëshe e...

E gjithë dita i shkon duke shëtitur përreth shtëpisë së saj. Është tetëvjeçare por nuk e ndjekë shkollën. Asnjëherë nuk ka qenë aty. Kushtet...

Avioni më i frikshëm në botë, që u aktivizua në Kosovë,...

Avioni legjendar B-2 Stealth Bomber e ka kryer fluturimin e parë në verën e vitit 1989. Një nga arsyet që këtij avioni ia kanë...