Halil Kastrati: Vetëm sot u nisën 60 shtëpi të reja (Foto)

Na prifte e mbara dhe perhajr ju kofte 😊 Vetem sot u nisen 60 shtepi te reja Para disa muajve ne patem nenshkruar memorandum bashkepunimi me komunen...

Kurti: Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura

Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura, ndërsa Ballkani nuk mund të ketë qetësi pa u trajtuar drejtësisht shqiptarët kudo që jetojnë. Edhe kur...

Falja e Kurban Bajramit në Tiranë

Falja e Kurban Bajramit në sheshin "Skëndërbeu". Pamje e rrallë.

Mujaj që sot aderoi në PDK, para dy javësh i ishte...

Profesori universitar Hasan Mujaj, i cili para dy javësh ishte prezantuar si aderim në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, sot ka aderuar në Partinë...

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Me kërkesë të Prokurorisë, një gjyqtar i procedurës paraprake ka vendosur 30 ditë paraburgim ndaj ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina,...

Urdhërarrest për Isa Mustafën dhe dy djemtë e tij [foto]

Disa të rinj kanë nisur në sheshin “Nëna Terezë” shpërndarjen e një letre, në të cilën është vënë logoja e Policisë së Kosovës, e...

Kusari-Lila: LDK mund të ketë dëshira, por mundësitë dhe realitetet janë...

Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila është shprehur e zhgënjyer nga pozicioni i LDK-së për të...

Avioni më i frikshëm në botë, që u aktivizua në Kosovë,...

Avioni legjendar B-2 Stealth Bomber e ka kryer fluturimin e parë në verën e vitit 1989. Një nga arsyet që këtij avioni ia kanë...

Osmani: Sonte nuk mund të shpallet fituesi, fitore e madhe e...

Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për kryeministre, ka thënë se sonte s’mund të flitet për fitues, pasi duhet të pritet deri në numërimin e...

Tarifa 100% “falimenton” Serbinë dhe Bosnjen

2019-07-14   Qëndrimet antagoniste kundrejt Kosovës, u kanë kushtuar Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës mbi 240 milionë euro në tregtinë dypalëshe, vetëm në një vit. Rënia e eskporteve...