20% e popullsisë ka ikur nga Kosova që nga shpallja e...

06/07/2019       Prej shpalljes së Kosovës si shtet gati 20% ose 1/5 e popullsisë ka ikur nga Kosova,.   Prejse Kosova është shpallur shtet dhe deri më tani...

Kurti jep tri arsye pse duhet shkuar menjëherë në zgjedhje

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka renditur tri arsye pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të thërrasë menjëherë partitë për të caktuar datën...

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj Oliver Ivanovqit

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, ia ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin liderit të serbëve të veriut, Oliver Ivanoviqit, i akuzuar...

Shtatorja e Adem Jasharit merr formë (Foto)

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar pastaj në bronz, informon Shenja.

Morina: “Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodhë arrestimi im”

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë...

11:58 09.11.2015 KOSOVA NUK BËHET ANËTARE E UNESCO-S

(E plotësuar) Në mungesë të tri votave Kosova nuk është pranuar për t’u anëtarësuar në organizatën më të madhe të Kombeve të Bashkuara UNESCO.(E...

Nga 1 tetori kosovarët nuk kanë nevojë të shkojnë në Shkup...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një video ka bërë të ditur se nga data 1 tetor qytetarët e Kosovës...

Shala: Kosova mund t’i vendosë taksë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Në debatin për efektet e taksës 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjës, organizuar nga Instituti Riinvest, ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka...

Lista e kandidatëve për deputetë e koalicionit nga AAK-PSD, i pari...

  2019-09-07   Koalicioni AAK-PSD ka dorëzuar listën për deputetë të cilës i prinë Ramush Haradinaj, i nominuar edhe për postin e kryeministrit, nëse kjo parti do...

Kurti shpalos planin për ta ndaluar invazionin ruso-serbë në Ballkan

05/02/2019   Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaroi se egziston një përpjekje për ndaluar invazionin serbo rus në rajonin e Ballkanit.   Në emisionin “A”, I cili...