Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Nuk mbështesim askënd në zgjedhjet parlamentare

Ambasada e SHBA-së në Kosovë porositi se Uashingtoni zyrtar nuk ka kurrfarë preferenca dhe nuk mbështet asnjë parti ose kandidat në zgjedhjet parlamentare të...

Kurti: Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura

Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura, ndërsa Ballkani nuk mund të ketë qetësi pa u trajtuar drejtësisht shqiptarët kudo që jetojnë. Edhe kur...

Haradinaj: Kosova sot është më e fortë se kurrë

Kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj, në nëntëvjetorin e aktvendimit të Gjykatës ndërkombëtare të drejtësisë (GJND) se pavarësia e Kosovës është legjitime dhe...

Veseli pranon humbjen, thotë se PDK-ja shkon në opozitë

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka pranuar humbjen dhe ka thënë se do të kalojë në opozitë. “Kemi punuar shumë që t’i punojmë këto zgjedhje,...

Nait Hasani propozohet për Ambasador në Shqipëri

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, është propozuar për pozitën e Ambasadorit në Shqipëri. Ministri në dorëheqje i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i ka dërguar...

Mustafa: Nuk jam kandidat për kryeministër, taksa nuk duhet të hiqet

Lideri i zgjedhur për herë të tretë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ai nuk e ka ndërmend të jetë...

Thaçi takon Reekerin dhe Palmerin, ritheksohet mbështetja e SHBA-së për Kosovën...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot në Nju Jork, Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Philip Reeker, dhe të dërguarin e posaçëm të SHBA-së...

Hashim Thaçi dhe gjithë të tjerët betejë kundër VV-së

  2019-08-31     Naser Pajaziti   Sot u pa qartë se në zgjedhjet e 6 tetorit do kemi betejën mes Hashim Thaçit, i cili thuajse ka në dorë gjithë...

Haradinaj: Serbia nuk është e gatshme për një marrëveshje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në ambientet e Qeverisë së Kosovës në një takim, një delegacion prej 60 studentësh...

Kushti i VV-së për të bërë koalicion me LDK-në

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka thënë përmes Facebook se koalicioni VV-LDK, i ka të gjitha mundësitë t’i fitojë mbi 50%...