Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin, do korrigjojmë demarkacionin me Malin...

Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me...

Nait Hasani propozohet për Ambasador në Shqipëri

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, është propozuar për pozitën e Ambasadorit në Shqipëri. Ministri në dorëheqje i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i ka dërguar...

Tages-Anzeiger shkruan për Albin Kurtin: Një kryengritës kundër hajdutëve (Foto)

Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave...

Hashim Thaçi dhe gjithë të tjerët betejë kundër VV-së

  2019-08-31     Naser Pajaziti   Sot u pa qartë se në zgjedhjet e 6 tetorit do kemi betejën mes Hashim Thaçit, i cili thuajse ka në dorë gjithë...

I vdes babai, xhaxhai ia merr hisen

Bashkë me lajmin se i vdiq prindi, Afërdita Statovci u përball edhe me një situatë tjetër; ajo u përjashtua bashkë me nënën e saj...

Plagosen dy persona në Tetovë, njëri prej tyre djali i Xhevat...

Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë të shtënave në një dasmë në Tetovë në orët e vona të mbrëmjes së sontme. Mësohet se...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në...

Katica Janeva mbetet në Shutkë, nuk iu pranua garancioni për mbrojtje...

20/09/2019 Ish-kryeprokurorja speciale, Katica Janeva do të mbetet në paraburgim, pasi që nuk iu pranua garancioni për shfuqizimin e kësaj mase. Ajo është e dyshuara...

Gjermani: Polici i papunë kosovar, rrezikohet për tu dëbuar

Për grupin punues të azilkërkuesve, Arton Mema është një dhuratë e vërtetë. Kosovari ri është duke dhënë një kontribut të jashtzakonshëm në punën me...

Vuçiqi nis kundërmasat për taksën 100%

24.06.2019 Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se kundërmasat për taksën 100% do të nisin menjëherë pas festës së ‘Vidovdan-it’. Ai tha se do të...