Shala kërcënon Shkupin: Nëse aplikohen barriera do vendosim reciprocitet

Ministri i Tregëtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala ka paralajmëruan Maqedonisë se nëse vazhdon të aplikoj barriera do të jenë të detyruar të vendosen...

Lladrovci: Kam qenë çoban

I pari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, përveç se tregoi për aktivitetet e shumta si kryetar komune, dha edhe shumë detaje nga jeta...

Veseli: Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Tomor Morina, ish-ushtari i UÇK-së i ndaluar në Maqedoninë Veriore ditë më parë, kurrsesi...

Nënë e bir gjejnë njëri-tjetrin pas 57 vjetësh, ky është rrëfimi...

Nënën e kërkoi për 57 vjet por e gjeti vetëm falë vëllait që i lindi më vonë me babanë tjetër. Kështu, këto ditë mori fund...

Mimoza Kusari-Lila tregon pse ka hyrë në listë me Vetëvendosjen

Kryetarja e Alternativës dhe kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari e ftuar në emisionin Pressing të televizionit T7 ka treguar...

Prishtinë: 24 vjeçari dënohet me 6 muaj burgim për propagandë të...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar 24 vjeçarin, Berat Qamili, me gjashtë muaj burgim për shpërndarje të materialeve që përkrahin grupin militant, Shteti Islamik...

Katica Janeva mbetet në Shutkë, nuk iu pranua garancioni për mbrojtje...

20/09/2019 Ish-kryeprokurorja speciale, Katica Janeva do të mbetet në paraburgim, pasi që nuk iu pranua garancioni për shfuqizimin e kësaj mase. Ajo është e dyshuara...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut përpiqen të gjejnë zgjidhje për barrierat...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala është takuar sot në Prishtinë me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi për mundësinë...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Nuk mbështesim askënd në zgjedhjet parlamentare

Ambasada e SHBA-së në Kosovë porositi se Uashingtoni zyrtar nuk ka kurrfarë preferenca dhe nuk mbështet asnjë parti ose kandidat në zgjedhjet parlamentare të...

Daut Haradinaj i tërheq vërejtjen Rexhep Selimit: Kujdes kur flet për...

Kandidati për deputet nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Rexhep Selimi nuk është mirë...