Kurti: Dialogun do e udhëheq unë, do shkarkojmë dhe Thaçin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse do të kërkojë shkarkimin...

Zaev premton se do ta mbështesë idenë e Kurtit për rrugën...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut është e gatshme që të bashkëpunojë me Republikën e Kosovës për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren, ashtu siç është e...

Haradinaj thotë se rezultati tregoi që kishte të drejtë që u...

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se vendimi i tij për t’ia kthyer sovranit vendimarrjen duke dhënë dorëheqje nga...

Osmani: Sonte nuk mund të shpallet fituesi, fitore e madhe e...

Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për kryeministre, ka thënë se sonte s’mund të flitet për fitues, pasi duhet të pritet deri në numërimin e...

Veseli pranon humbjen, thotë se PDK-ja shkon në opozitë

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka pranuar humbjen dhe ka thënë se do të kalojë në opozitë. “Kemi punuar shumë që t’i punojmë këto zgjedhje,...

Albin Kurti: E shpëtuam Republikën nga kapja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të 80 për qind të votave në një intervistë ekskluzive për T7 ka deklaruar se VV...

Tages-Anzeiger shkruan për Albin Kurtin: Një kryengritës kundër hajdutëve (Foto)

Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Nuk mbështesim askënd në zgjedhjet parlamentare

Ambasada e SHBA-së në Kosovë porositi se Uashingtoni zyrtar nuk ka kurrfarë preferenca dhe nuk mbështet asnjë parti ose kandidat në zgjedhjet parlamentare të...

Ia shpëtoi jetën, gjermani rikthehet në dasmën e djalit nga Drenica...

Aktivisti humanitar nga Gjermania Manfred Kühle është rikthyer në Drenicë, aty ku para 20 viteve ia kishte shpëtuar jetën Drenit Bajraktarit, kur kishte vetëm...

Rufki Suma do të përkrahë Albin Kurtin në zgjedhjet e 6...

Rufki Suma konsiderohet kryetari më i sukssesshëm i një komune në Kosovë. Ai është i vetmi kandidat i pavarur që pa konkurrencë fiton zgjedhjet...