IFIMES: Shkatërrimi i dyshes Thaçi – Rama do të mundësonte fillimin...

Instituti slloven, IFIMES, përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike...

Lista e kandidatëve për deputetë e koalicionit nga AAK-PSD, i pari...

  2019-09-07   Koalicioni AAK-PSD ka dorëzuar listën për deputetë të cilës i prinë Ramush Haradinaj, i nominuar edhe për postin e kryeministrit, nëse kjo parti do...

Nga 1 tetori kosovarët nuk kanë nevojë të shkojnë në Shkup...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një video ka bërë të ditur se nga data 1 tetor qytetarët e Kosovës...

Mujaj që sot aderoi në PDK, para dy javësh i ishte...

Profesori universitar Hasan Mujaj, i cili para dy javësh ishte prezantuar si aderim në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, sot ka aderuar në Partinë...

Senatorët amerikanë thonë se duhet sakrificë për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Në Prishtinë kanë qëndruar senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson. Baskë zhvilluan takime me përfaqësues politikë në Kosovë dhe temë kyçe ishte normalizimi...

Halil Kastrati: Vetëm sot u nisën 60 shtëpi të reja (Foto)

Na prifte e mbara dhe perhajr ju kofte 😊 Vetem sot u nisen 60 shtepi te reja Para disa muajve ne patem nenshkruar memorandum bashkepunimi me komunen...

Hashim Thaçi dhe gjithë të tjerët betejë kundër VV-së

  2019-08-31     Naser Pajaziti   Sot u pa qartë se në zgjedhjet e 6 tetorit do kemi betejën mes Hashim Thaçit, i cili thuajse ka në dorë gjithë...

Prishtinë: 24 vjeçari dënohet me 6 muaj burgim për propagandë të...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar 24 vjeçarin, Berat Qamili, me gjashtë muaj burgim për shpërndarje të materialeve që përkrahin grupin militant, Shteti Islamik...

Albert Einsteini i Shqipërisë… (Video)

Agim Hyseni, 71-vjeçari nga Vlora jetën e tij ia ka kushtuar punimit të hekurit në mënyrë artizanale. Ai thotë se është pasioni dhe talenti...

Shqiptari nga Kosova, që mban rekordin botëror të kujtesës

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë...