Të huajt në Zvicër heqin dorë nga ndihmat sociale, pasi u...

Nëse të huajt varen nga ndihma sociale, ata mund ta humbasin lejeqëndrimin. Kjo është arsyeja përse shumica heqin dorë nga ofrimi i ndihmës -...

Kush e ka humbur këtë çantë me tre kilogramë kokainë?!

Gjatë fundjavës, disa të panjohur e kanë deponuar një çantë shpine me kokainë, në zonën kufitare në Kreuzlingen. Policia kantonale Thurgau është në kërkim...

Zbulohet një detaj tjetër i rëndësishëm i vrasjes në Zvicër të...

Detaje të reja janë zbuluar në rastin e vrasjes së dyfishtë të shtetasve verimaqedonas, i cili ndodhi në fund të marsit në një kasolle...

Ndahet nga jeta MËSUES Fiqireti, rrezikoi jetën për të shpëtuar nxënësin...

Fiqiret Hoxha Është ndarë nga jeta mësues Fiqiret Hoxha, një emër i nderuar në Shkodër. Një jetë e tërë e mbushur me dashuri për nxënësit, me...

Djaloshi shqiptar nga Zvicra duhet të operohet rregullisht një herë në...

Djaloshi kosovar nga Zvicra, Arlindi (24) ka një sëmundje të lëkurës. Për këtë arsye, ai rregullisht duhet t`i operoja ulçerat. Ai nuk e di...

Burgim i përjetshëm për kosovarin që vrau bashkëshorten në Gjermani

Beçir H. (55) nga Künzelli i Gjermanisë, rë enjten e kaluar është dënuar me burg të përjetshëm për motive tradhëtie të gruas së tij,...

SIHARIQ I SHUMËPRITUR: Më 14 prill Austria i rihap dyqanet e...

Austria po i zbut masat kundër koronavirusit. Nga 14 prilli, të gjitha dyqanet që janë më të vogla se 400 metra katrorë duhet t`i...

Ministri zviceran i Shëndetësisë, Alain Berset në shërbim të popullit

"Nuk kam qenë në shtëpi që nga muaji shkurt" Këshilltari federal zviceran dhe ministër i Shëndetësisë Alain Berset, një relaksim të masave për koronavirusin deri...

Lamborghini i kosovares qëndron i parkuar para shtëpisë, pasi voziti shpejt

Të shtunën pasdite, policia zvicerane kreu një kontroll të shpejtësisë me pajisjen e tyre matëse laserike. Në zonat jashtë vendbanimit në Hunzenschëil dhe Hendschiken, janë...

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë në Zvicër që “e shkeli” shumë Mercedesin

Shtetasi nga Maqedonia e Veriut (35), në autostradën zvicerane A1 ka drejtuar veturën e tij me shpejtësi prej 209 km/h Mbrëmjen e së shtunës, një...