Samsung Galaxy Oxygen Xtreme Mini: 8 GB RAM dhe kamera e...

2019-08-09   Samsung Galaxy Oxygen 2019 është një nga telefonat më të mirë inteligjentë Samsung dhe Android, tifozët që Samsung do të donin ta shihnin. Me...

Misioni Kepler-ka disa gjëra që janë kaq të çuditshme dhe misterioze

21.10.2019 Bota është një mister, dhe kjo gjë është e sigurt. Por ka disa gjëra që janë kaq të çuditshme dhe misterioze, sa që askush...

Kadillak 53′ Lincoln Capri (video prezentim)

21.01.2020 Ky është një kadillak 53' Lincoln Capri i modifikuar fillimisht i përshtatur nga dizajneri legjendar George Barris i cili krijoi Batmobile nga TV Show. https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2503296503324887/?t=270

Del në shitje xhaketa me ngrohje për njerëzit që kanë ftohtë...

Ndërkohë që stina e dimrit po afron, dizajnuesit kanë prodhuar xhaketën më speciale të bërë ndonjëherë, e cila mund t'ju ngrohë. Temperaturën e xhaketës mund ta...

Ekuacioni i thjeshtë matematikor që ka hutuar mijëra përdorues në Twitter...

Një matematikane ka sqaruar zgjidhjen e një ekuacioni shumë të thjeshtë matematikor i cili ka hutuar mijëra përdorues në Twitter. Ky ekuacion algjebre është postuar...

Alibaba kryeson listën e miliarderëve të Kinës

Pasuria e Kinës po përqendrohet gjithnjë e më shumë në duart e sipërmarrësve të teknologjisë. Miliarderi i teknologjisë, Jack Ma mbizotëroi listën e njerëzve më...

NASA: Dielli do të kthehet në një “yll xhuxh”, çfarë pritet...

Astronomët e NASA-s dolën me një shpjegim se çfarë do të ndodhë me Diellin pas 6 miliardë vjetësh, në kohën kur llogarisin se do...

Meghan dhe Kate kanë shkatërruar marrëdhëniet midis Harry dhe William (Foto)

Më herët këtë vit, princi 34-vjeçar Harry dhe 38-vjeçarja Meghan Markle u ndanë zyrtarisht nga fondacioni mbretëror dhe e themeluan fondacionin e tyre 'Sussex...

I fshehur në një shpellë në Kinë prej 17 vjetësh, kapet...

Policia në Kinë ka arrestuar një person të arratisur i cili i ka ikur drejtësisë për 17 vjet, pasi përdorën dronë për të parë...

Shtetet me njerëzit më të shkurtër në botë

25 vjeçari, Junrey Balawing nga Filipinet ishte njeriu më i vogël në botë me vetëm 59.9 cm i gjatë. Edhe pse ai është shembulli më...