Fillon ndërtimi i anijes Liburna në Ulqin

  2019-08-18   Nga Skender Berisha   Moti lajm më të mirë nga Ulqini nuk morëm, më në fund. Liburna do të hap velat, në Ulqin, nga ulqinakët. Pas qindra...

Zogu “Rrëfeja e zezë”, shkaktarët e zjarreve në Australi

07.01.2020 Zogu Rrëfeja e zezë Profeti (paqja dhe bekimi qoftë mbi të), në një hadith, të regjistruar me Buhariun dhe Muslimin, urdhëroi vrasjen e pesë kafshëve,...

Arsyeja që Ferrari kushton shumë shtrenjtë !!!

2019-07-19 Përse Ferrari kushton aq shtrenjtë    Ferrari është një prodhues italian i makinave sportive dhe automjeteve të Formula 1 me seli ligjore në Amsterdam dhe seli...

Ilaçi popullor të përdoret që 300 vjet për hjekjen e gurit...

02/10/2019 Guri në veshka shkakton dhembje e cila mund të shfaqet në pjesën poshtme të stomakut dhe në gilca, në shpinë dhe nën brinjë. Veç kësaj,...

Ekuacioni i thjeshtë matematikor që ka hutuar mijëra përdorues në Twitter...

Një matematikane ka sqaruar zgjidhjen e një ekuacioni shumë të thjeshtë matematikor i cili ka hutuar mijëra përdorues në Twitter. Ky ekuacion algjebre është postuar...

Një Rolls Rojs i pa parë (VIDEO PREZENTIM)

20.09.2019 Ky është vizioni i Rolls-Royce Motor Cars 103 nga viti 2035! https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/687226051795856/?t=199

8 ligjet më të çuditshme në botë

30.09.2019 Ligjet janë bërë për t’u respektuar nga të gjithë, por ka dhe ato që janë vërtet qesharake, të çuditshme apo edhe absurde. Ja disa prej...

Kadillak 53′ Lincoln Capri (video prezentim)

21.01.2020 Ky është një kadillak 53' Lincoln Capri i modifikuar fillimisht i përshtatur nga dizajneri legjendar George Barris i cili krijoi Batmobile nga TV Show. https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2503296503324887/?t=270

Zbulohet fosili i peshkut gjigant parahistorik me dhëmbë si motosharrë (FOTO)

Një fosil i rrallë i një peshku-monstrum me dhëmbë rrethorë në formë të një motosharre është gjetur në Rusi. I quajtur “Helicoprion”, ishte një paraardhës...

Kuzhinieri i famshëm shqiptar nga Tetova jep lajmin e madh

Restoranti “Noma”, i kuzhinerit me origjinë shqiptare nga Tetova, Rene Rexhepi, është nominuar si restoranti i dytë më i miri në botë. Rexhepi ka njoftuar...