Zhdukja e aeroplanëve-mister i pazgjedhur

20.10.2019 Bota është një mister, dhe kjo gjë është e sigurt. Por ka disa gjëra që janë kaq të çuditshme dhe misterioze, sa që askush...

Rusia i “vjedh” Spanjës, “luftën” me domate (Foto)

Rusia tashmë i ka “vjedhur” festën tradicionale Spanjës. Qindra rusë e kanë kaluar ditën të zhytur në domate, në një imitim të festës spanjolle “La...

Gruaja me mbulesë, kampione në garat me makina në Kosovë

24.10.2019  Liridona Vejseli Blerta Bytyqi nga Prizreni, nënë e dy fëmijëve, është gruaja e parë që bart mbulesën dhe është kampione në garat me makina në...

Meta kërkon shpjegim “shkencor” për shtimin e votave, qytetari “gjen” përgjigjen...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit nëpërmjet një postimi në Facebook.  Kreu i shtetit shqiptar kërkon në mënyrë...

Studimi vë në pikëpyetje operacionet cezariane

Operacionet cezariane bëjnë që foshnjat të humbin mbrojtjen natyrale nga supermikrobet. Sipas një studimi, fëmijët që lindin në mënyrë natyrale marrin mikrobiomën e të...

Në tetor për herë të fundit ndryshon ora

Të gjitha vendet anëtare të BE-së kanë një afat deri në prill të vitit tjetër për të vendosur qoftë për të qëndruar përgjithmonë në...

Super mami, 44 vjeçe me 21 fëmijë (Foto)

Shumë prindër preferojnë që fëmijët t’i dërgojnë në kampe verore gjatë periudhës së pushimeve, duke rezervuar edhe pak kohë relaksi për vete. Por, kjo nuk...

Fluturon me veturë pasi ka nxituar për të arritur një festival...

Një i ri britanik duke vozitur me shpejtësi marramendëse, ka humbur kontrollin mbi veturë dhe ka fluturuar jashtë rrugës. Ngjarja ka ndodhur në Norfolk të...

Japonezët na mësojnë si priten xhudistët e Kosovës

2019-08-23 Kështu u pritën xhudistët shqiptarë nga Kosova në Japoni  https://www.facebook.com/Almakos1/videos/369996033682622/?t=6

Me tunele dhe ashensor, “qyteti i të vdekurve” hapet në vjeshtë...

"Qyteti nëntokësor i të vdekurve" në Jerusalem është gati të hap portat e tij. Një nga veprat më mbresëlënëse të shekullit XX është afër përfundimit. Qyteti...