YouTube gjobitet me 170 milionë dollarë në SHBA

  2019-09-05   Gjiganti YouTube është gjobitur në vlerë të 170 milionë dollarëve nga një rregullator amerikan për shkelje të ligjeve për privatësi të fëmijëve.   Kompania Google, që...

Vdes i riu amerikan derisa i propozon martesë të dashurës nën...

Një grua i ka dhënë lamtumirën e fundit të dashurit të saj në mënyrë të tmerrshme, pasi që i njëjti ishte zhytur nën ujë...

Ekuacioni i thjeshtë matematikor që ka hutuar mijëra përdorues në Twitter...

Një matematikane ka sqaruar zgjidhjen e një ekuacioni shumë të thjeshtë matematikor i cili ka hutuar mijëra përdorues në Twitter. Ky ekuacion algjebre është postuar...

Të famshmit që pëlqejnë video-lojërat

Video-lojërat janë një formë popullore e argëtimit për njerëz të panumërt në të gjithë globin dhe të famshmit nuk bëjnë përjashtim. Sot kjo industri është...

Shkencëtarët thonë se Alzhajmeri mund të zbulohet 20 vite përpara se...

2019-08-03 Ky test ka mundësi të parashikoj sëmundjen shkatërruese të trurit 20 vite përpara se të filloi humbja e kujtesës, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.   Testi...

Arkeologët gjejnë pranë skeletit 2.000 vjeçar një objekt të ngjashëm me...

Nga varri i një gruaje të re në një lokacion misterioz në Siberi, të quajtur "Atlantida ruse", u zbulua një objekt i pazakontë që...

Del në shitje jahti më luksoz në botë që mund të...

Po kërkon një jaht luksoz? Atëherë je me fat: “Adastra”, që ka fituar një seri çmimesh për dizajnin dhe mund të kontrollohet me një...

Zbulohen më shumë se 50 liqene në Grenlandë

Shkencëtarët kanë identifikuar 50 liqene të reja me ujë të rrjedhshëm, nën shtresën e akullt në Grenlandë. Më parë ata kanë pasur njohuri vetëm për...

Huawei ka nisur punën në teknologjinë 6G

29.09.2019 Huawei ka filluar kërkimet në teknologjinë 6G, pasardhësin e rrjeteve mobile 6G të cilat ende nuk janë përhapur në masë, sipas CEO i kompanisë...

Doktorët në Indi një vajze ia heqin nga stomaku 1.6 kg...

Doktorët kanë ngelur pa fjalë kur kanë hequr nga stomaku i një 26 vjeçare plot 1.6 kg bizhuteri. Runi Khatun ishte paraqitur në spital në...