Ulqinakët që kaluan mbi 500 milje me anije

26/06/2019     Për pesë ditë ato lundruan në detin Adriatik dhe Jon, gjegjësisht nëpër brigjet e Malit të Zi, Shqipërisë dhe Greqisë.   Një nga stacionet më interesante...

Fluturon me veturë pasi ka nxituar për të arritur një festival...

Një i ri britanik duke vozitur me shpejtësi marramendëse, ka humbur kontrollin mbi veturë dhe ka fluturuar jashtë rrugës. Ngjarja ka ndodhur në Norfolk të...

Boeing 747 i mbytur në Bahrein bëhet një park zbavitës nënujor

Në Bahrein është hapur një park zbavitës nënujor. Tërheqja kryesore e këtij parku është një Boeing 747, i cili u nxor nga Gjiri Persik...

Dodik braktis hapjen e Lojërave Sportive Evropiane kur defiluan sportistët e...

22.06.2019 Anëtari serb dhe kryesuesi i presidencës së BeH, Milorad Dodik, ka braktisur demonstrativisht për pak kohën llozhën solemne në momentin kur para saj ka...

Dalin fotografitë e para të “bishës” së Ferrarit, ka një mijë...

2019-08-09 Janë publikuar tashmë fotografitë e para të ‘Ferrari SF90’. Ky po konsiderohet si prodhimi i parë i serisë PHEV. Makina e re përdor një version...

E shpallën të vdekur në spital, zgjohet pak para funeralit

Mjekët kishin deklaruar vdekjen, të afërmit kishin rregulluar të gjitha detajet për funeralin kur papritmas trupi i një të riu 25-vjeçar filloi të lëvizë. Kjo...

SHBA, pas 22 vjetësh me Google Earth gjendet trupi i një...

Për më shumë se dy dekada William Moldt nga Florida ishte raportuar i zhdukur, e një kërkim i rastësisht në Google Earth ka rezultat...

Përmbys makinën, por të nesërmen kalon provimin dhe merr patentën (Foto)

17-vjeçarja Hazel Ross doli me të ëmën me veturën me shenjën “L” për t’u praktikuar edhe një herë të fundit para se të hynte...