3 çudira në minutën e 90-të (video)

22.01.2020 Ndodh edhe kjo në Turqi, më saktë me ekipin e @Uşak Minuta e 9️0-te dhe çmenduritë që ndodhën brenda të njëjtës❗❗❗ 1. Penaltia e parë: e mbrojtur...

Kadillak 53′ Lincoln Capri (video prezentim)

21.01.2020 Ky është një kadillak 53' Lincoln Capri i modifikuar fillimisht i përshtatur nga dizajneri legjendar George Barris i cili krijoi Batmobile nga TV Show. https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2503296503324887/?t=270

Zogu “Rrëfeja e zezë”, shkaktarët e zjarreve në Australi

07.01.2020 Zogu Rrëfeja e zezë Profeti (paqja dhe bekimi qoftë mbi të), në një hadith, të regjistruar me Buhariun dhe Muslimin, urdhëroi vrasjen e pesë kafshëve,...

Maya Ghazal, një refugjate nga Siria është bërë një pilote në...

04.01.2020 Maya Ghazal Ajo thotë se diskriminimin që po e përjetonte nuk e ndaloi të ëndërronte. Dhjetra miliona refugjatë në mbarë botën, ndërsa ajo thjesht fluturon. Maya Ghazal,...

Zbulohet fosili i peshkut gjigant parahistorik me dhëmbë si motosharrë (FOTO)

Një fosil i rrallë i një peshku-monstrum me dhëmbë rrethorë në formë të një motosharre është gjetur në Rusi. I quajtur “Helicoprion”, ishte një paraardhës...

Gjuha juaj mund të zbulojë probleme shëndetësore (FOTO)

Nxjerrja e gjuhës jashtë është një përshëndetje në Tibet, ndërsa në shumë vende të tjera përdoret si një mënyrë për të diagnostikuar sëmundje të...

Realizohet fluturimi Londër-Sidnej për 19 orë e gjysmë

Linja kombëtare ajrore e Australisë, Qantas, ka realizuar fluturimin nga Londra në Sidnej për 19 orë e gjysmë, në kuadër të një serie testimesh...

Fëmija 9 vjeç gati të mbyllë Bachelorin

Besojeni ose jo, por një fëmijë gjeni pritet të diplomohet në nivelin Bachelor, ndërkohë që është veçse 9 vjeç. Laurent Simons nga Belgjika është duke...

Bankomatet në Angli lëshojnë para false

Kompania për shërbime financiare “Yorkshire Building Society”, në veri të Anglisë, po hetohet se si dy bankënota false prej 20 funtesh janë lëshuar nga...

Vajza që ka lindur e shurdhër dëgjon për herë të parë...

13.11.2019 Thonë se buzëqeshja e parë e fëmijës është gjëja më e mirë në botë, por imagjinojeni buzëqeshjen e fëmijës kur dëgjon zërin e nënës...