“Chaos” për Mansonin, CIA-n dhe historinë sekrete të viteve ‘60

2019-07-15   Në verën e qelbur, vërshuar me drogë të 1969-s, Charles Mansoni, mesia hipik që pretendoi të ishte pjellë e një gërshetimi të Jezu Krishtit,...

Kontrabasisti Shkodran Osmanaj, pjesë e Berlin Opera Academy 2019

05.04.2019 Kontrabasisti nga Kosova, Shkodran Osmanaj, pas audicionit të suksesshëm do të jetë pjesë e orkestrës kamertale të Operës së Berlinit për 2 produksionet :...

KUR SHKUPI FRYMONTE SHQIP!

2019-08-30 Sabaudin ZHUTA   -Marshi patriotik i Orkestres frymore “Zana e Maleve” e Kishes katolike të shqiptareve “Zemra e Krishtit” ne Shkup ,me te cilin u prit...

Premiera e filmit “Pranverë e paharruar në fshatin e harruar” më...

  12.03.2019 Shkup, 11 mars – Premiera e filmit artistik me metrazh të gjatë “PRANVERË E PAHARRUAR NË FSHATIN E HARRUAR” me skenar dhe regji të...

Ju nuk e njihni Elena Gjikën

Në moshën 10 vjeçe fliste 9 gjuhë , kurse në moshën 14 vjeçe filloi përkthimin e “Iliadës” së Homerit nga gjermanishtja. Në moshën 16...

Koncert i artisteve shqiptare Jonela Golemi dhe Merita Rexha Tërshana në...

2019-08-05 Ohër, 5 gusht – Programi muzikor i festivalit “Vera e Ohrit” vazhdon sonte me koncertin në kishën “Shën Sofja” të artisteve shqiptare Jonela Golemi në...

Erdogan udhëheqësi më me peshë i Turqisë, pas Ataturkut

19.09.2019 “PERANDORIA E ERDOGANIT”. Autori i librit të ri “Perandoria e Erdoganit” që sapo ka dalë në treg në Shtetete Bashkuara, argumenton se presidenti turk, Recep...

Enca ndryshon tërësisht pamjen

02.02.2019   Këngëtarja Enca Haxhia ka lajmëruar ndjekësit e saj në rrjete sociale se së shpejti do të publikojë baladën e saj më të re. Gjithashtu ajo...

“Opera Italiana Air Maeci” në sponsorizim nga kompani ndërkombëtare ekonomike Mela...

2019-07-25   Opera Italiana Air Maeci” në sponsorizim nga kompani ndërkombëtare ekonomike Mela Holding Group, me president Muharrem Marco Salihu.   Opera Italiana Air Maeci” në sponsorizim nga...

Inva Mula më 5 shtator mban koncert në Palermo kushtuar Nënë...

Sopranoja me famë botërore Inva Mula do të mbajë një koncert për të nderuar kujtimin e Nënë Terezës me rastin e përvjetorit të shenjtërimit...