Kryetari i një komune në Shkup mbyllë në zyrë dhe rrah...

22/06/2019     Skandalet me përgjimet nuk kanë të ndalur në Maqedoninë e Veriut. Kësaj radhe sipas një audio regjistrimi të plasuar në rrjetet sociale protagonist është...

Katica Janeva nga spitali kthehet në Shutkë

14/10/2019 Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me siguri nesër do të transferohet në burgun e Shutkës ku do ta...

Vritet në Holandë Festim Lato, themelues i “Republikës së Çamërisë”

   2019-07-21   Festim Lato, që njihet si themelues i Republikës së Çamërisë dhe shpalljen e pavarësisë së saj nga Greqia, është vrarë sot në Holandë. Lajmin...

LAJM I FUNDIT: ...

foto simbolike Pasditen e së premtes, në një kantier në Lucern të Zvicrës, një kosovar 31-vjeçar ka humbur jetën, bëjnë të ditur mediet zvicerane. Aksidenti...

Dikush me telefon, filmon grabitjen në Shtimje

2019-09-02 Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia. Policia...

Mërgimtari humb jetën në St.Gallen të Zvicrës

23/06/2019     Aksidenti i tmerrshëm i mori jetën një mërgimtari shqiptar në Zvicër!   Një 46-vjeçar nga Kosova me banim në Kantonin St. Gallen në Zvicër humbi jetën...

Policia konfirmon rastin me djalin e deputetit Xhevat Ademi

    2019-07-31     Ministria e Brendshme sot përmes një komunikate ka konfirmuar rastin e mbrëmshëm ku nga të shtënat në një dasëm në Tetovë mbeti i pla...

Norvegji, sulm me armë në një xhami në Oslo

2019-08-12   Një xhami në rrethinat e Oslos, në Norvegji ka rënë pre e një sulmi me armë si ai në Kristçërç të Zelandës së Re....

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj, ndërsa...

11/01/2020 Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan...

Serbët sulmojnë autobusin me shqiptarë në afërsi të Krushevcit

  2019-08-25   Mbrëmë, pas mesnate në ora 02:00, autobusi që vinte nga Kosova është sulmuar në Serbi, afër Krushevcit. Një nga dëshmitarët me inicialet A.S ka treguar...