Dikush me telefon, filmon grabitjen në Shtimje

2019-09-02 Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia. Policia...

Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut, 33 emigrantë përfundojnë në...

2019-07-20   Tridhjetë e tre emigrantë janë lënduar në një aksident i cili pasdite ndodhi në rrugën Demir Kapi – Prilep.   Aksidenti ka ndodhur në vendin e...

Konfiskohet mbi një ton kokainë në Rumani

27.03.2019 Bukuresht, 26 mars – Autoritetet rumune sot kumtuan se i kanë konfiskuar mbi një ton kokainë me cilësi të lartë, e cila është fshehur...

LAJM I FUNDIT: Burgim të përjetshëm për vrasësin e Donjeta Pajazitajt

26.03.2019 Gjykata Themelore në Pejë ka dënuar me burgim të përjetshëm Naser Pajazitajn për vrasjen e kushërirës së tij, Donjeta Pajazitaj, shkruan Klan Kosova, transmeton...

Arrestohet kosovari në Portin e Durrësit, kontrabandonte 3090 paketa me cigare

21.06.2019 Policia ka vënë në pranga një kosovar në Portin e Durrësit që tentoi të kontrabandonte paketa cigaresh me autobusin e linjës Maqedoni-Durrës-Bari. Gjatë kontrollit në...

Francë: Akuzohen për 70 vjedhje, arrestohen nëntë shqiptarë

23.06.2019 Nëntë shqiptarë janë arrestuar nga policia franceze, ku ndaj tyre rëndon akuza e vjedhjes. Sipas raportimit të mediave franceze, thuhet se shtetasit shqiptarë, identiteti...

Kështu po i keqtrajton Serbia shqiptarët që udhëtojnë përmes këtij shteti...

16/06/2019   Serbia vazhdon t’i maltretojë kosovarët që udhëtojnë drejt shteteve tjera përmes këtij territori.   Përveç ndalesave të shumta dhe sulmeve ndaj autobusëve me kosovarë, autoritetet serbe...

Europoli ka sekuestruar 24 tonë steroide pluhur

2019-07-09   Europoli në aksione në mbarë Evropën  ka sekuestruar 24 tonë sreroide pluhur dhe ka mbyllur nëntë laboratori të paligjshme në të cilat kanë prodhuar...

Arrestohet ish-ministri Mile Janakievski

28.06.2019 Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, i cili ndodheshe në paraburgim shtëpiak prej disa muajsh, është arrestuar mëngjesin e sotëm dhe pritet të...

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në...

16.03.2019 Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar...