Një 5 vjeçar në Han të Elezit sulmohet dhe rrëmbehet nga...

26.06.2019 Zonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra. Në fshatin Dimc të Hanit të Elezit, një fëmijë 5 vjeçar...

Kina merr organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë

08.10.2019 Rozart Dani Luksemburg 2019 Kina mbledh organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë, deklarojnë vëzhguesit ndërkombëtar. Ata dyshojnë se kjo pakicë kombëtare shërben si "rezervuar organesh"...

Përleshje me armë zjarri në “Aleksandar Palace”

01/12/2019 Më datë 01.12.2019 rreth orës 00:35 në polici është lajmëruar se është shtënë me armë zjarri në Hotelin “Aleksandar Palace” në bulevardin 8 shtatori. Deri...

Erza 18-vjeçare nga Kumanova që humbi jetën në aksidentin në autostradën...

  2019-08-19   Në mëngjesin e së dielësë në autostradën “Ibrahim Rugova” ndodhi një aksident trafiku me pasoja fatale.   Nga ky aksident një person mbeti i vdekur dhe...

Aksidentohen duke pirë kafe 3 persona në Tiranë, makina hyn në...

2019-08-30   Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pranë rrugës së Burgut.   Drejtuesi i një makine ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka...

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj, ndërsa...

11/01/2020 Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan...

Dikush me telefon, filmon grabitjen në Shtimje

2019-09-02 Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia. Policia...

I riu nga Tetova që vdiq sot nga aksidenti i rëndë...

20/01/2020 TetovaSot ka siguruar edhe foton e të riut 19 vjeçar Bojan Smilevski nga Saraçina e Tetovës, i cili sot vdiq nga plagët e marra...

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në...

16.03.2019 Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar...

Francë: Akuzohen për 70 vjedhje, arrestohen nëntë shqiptarë

23.06.2019 Nëntë shqiptarë janë arrestuar nga policia franceze, ku ndaj tyre rëndon akuza e vjedhjes. Sipas raportimit të mediave franceze, thuhet se shtetasit shqiptarë, identiteti...