Përleshje me armë zjarri në “Aleksandar Palace”

01/12/2019 Më datë 01.12.2019 rreth orës 00:35 në polici është lajmëruar se është shtënë me armë zjarri në Hotelin “Aleksandar Palace” në bulevardin 8 shtatori. Deri...

Erza 18-vjeçare nga Kumanova që humbi jetën në aksidentin në autostradën...

  2019-08-19   Në mëngjesin e së dielësë në autostradën “Ibrahim Rugova” ndodhi një aksident trafiku me pasoja fatale.   Nga ky aksident një person mbeti i vdekur dhe...

Aksidentohen duke pirë kafe 3 persona në Tiranë, makina hyn në...

2019-08-30   Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pranë rrugës së Burgut.   Drejtuesi i një makine ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka...

Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin...

2019-08-23 Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të përcjellë ndeshjen e Ligës...

EKSKLUZIVE/Nazim Bllaca agjent i BIA-s serbe që nga viti 1997, dalin...

09/02/2019     Në dokumentet të cilat RTK i posedon shihet se Nazim Bllaca ishte i rekrutuar nga organet serbe të sigurisë konkretisht UDB-së, qysh në fillim...

I riu nga Tetova që vdiq sot nga aksidenti i rëndë...

20/01/2020 TetovaSot ka siguruar edhe foton e të riut 19 vjeçar Bojan Smilevski nga Saraçina e Tetovës, i cili sot vdiq nga plagët e marra...

Vdes duke luajtur futboll djali 30 vjeç i legjendës së Brazilit...

  2019-09-05   Danilo, djali i legjendës së Brazilit Cafu, ka vdekur të mërkurën mbrëma si pasojë e një sulmi në zemër derisa po luante futboll në...

Shqiptari e nxjer live në facebook akksidenntin në autostradë ku edhe...

26.02 2019     Një ngjarje e pazakontë dhe tejet e rëndë ka ndodhur mbrëmë në orët e vona të natës. Beg Morina, nga Hasi i Prizrenit, ishte...

Grushta në ndeshjen e futbollit, flamuri i Virginës apo ofsajdi?!

  2019-09-09   Një incident ka ndodhur dje pasdite me tifozët e ekipeve maqedonase në komunën e Debarcës në kuadër të Ligës së Tretë të Futbollit në...

Konfiskohet mbi një ton kokainë në Rumani

27.03.2019 Bukuresht, 26 mars – Autoritetet rumune sot kumtuan se i kanë konfiskuar mbi një ton kokainë me cilësi të lartë, e cila është fshehur...