Vritet në Holandë Festim Lato, themelues i “Republikës së Çamërisë”

   2019-07-21   Festim Lato, që njihet si themelues i Republikës së Çamërisë dhe shpalljen e pavarësisë së saj nga Greqia, është vrarë sot në Holandë. Lajmin...

Një 5 vjeçar në Han të Elezit sulmohet dhe rrëmbehet nga...

26.06.2019 Zonat rurale në vendin tonë, vazhdojnë të jenë të rrezikuara nga kafshët e egra. Në fshatin Dimc të Hanit të Elezit, një fëmijë 5 vjeçar...

Arrestohet kosovari në Portin e Durrësit, kontrabandonte 3090 paketa me cigare

21.06.2019 Policia ka vënë në pranga një kosovar në Portin e Durrësit që tentoi të kontrabandonte paketa cigaresh me autobusin e linjës Maqedoni-Durrës-Bari. Gjatë kontrollit në...

Admir Murataj, kishte bërë operacione estetike dhe po jetonte në Kosovë

11/04/2019     Vazhdojnë të dalin në dritë detaje për grupin që bëri vjedhjen spektakolare 10 milionë dollarë në aeroportin e Rinasit.   Grabitësi i vrarë u identifikua këtë...

I rrëmbeu lumi Vjosa teksa po e kalonin, njëra vdes, tjetra...

2019-08-11 Dy shqiptare i ka rrëmbyer rrjedha e lumit Vjosë duke shkaktuar vdekjen e njërës prej tyre. Ndërkohë tjetra është transportur në spital. Ngjarja është...

Kontrabanda shqiptare e zbuluar në Hollandë: 1650 kilogramë kokainë dhe heroinë

12.10.2019 Nga: Jan Søgaard E dorëzuar nga Hollanda për kontrabandë 60 kilogramë droge Burgosje e re në Oper Operacionin Goldfinger ’ku bandat e drogës akuzohen për kontrabandë...

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj, ndërsa...

11/01/2020 Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan...

Zjarr në një tren në Pakistan, 73 të vdekur (VIDEO)

01.11.2019 Zjarr në një tren në Pakistan, 73 të vdekur të përfshirë nga zjarri pas një shpërthimi që ka ndodhur pranë rajonit Liyakatpur në Pakistan. Ministri...

EKSKLUZIVE/Nazim Bllaca agjent i BIA-s serbe që nga viti 1997, dalin...

09/02/2019     Në dokumentet të cilat RTK i posedon shihet se Nazim Bllaca ishte i rekrutuar nga organet serbe të sigurisë konkretisht UDB-së, qysh në fillim...

Siberi: Në vërshimet kanë humbur jetën 22 persona dhe mbi 400...

  06.07.2019 Tulun,6 korrik – Më shumë se 400 persona janë hospitalizuar me lëndime nga vërshimet të cilat e kapluan rajonin Irkutsk në juglindje të Siberisë,...