Dikush me telefon, filmon grabitjen në Shtimje

2019-09-02 Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia. Policia...

I rrëmbeu lumi Vjosa teksa po e kalonin, njëra vdes, tjetra...

2019-08-11 Dy shqiptare i ka rrëmbyer rrjedha e lumit Vjosë duke shkaktuar vdekjen e njërës prej tyre. Ndërkohë tjetra është transportur në spital. Ngjarja është...

Edhe një ish-ministër i Gruevskit e la Shutkën dhe shkon në...

  2019-08-10   Mile Janakievski, ish-ministri i transportit dhe lidhjeve në qeverinë e Nikolla Gruevskit sonte nga qelitë e Shutkës është dërguar për në arrest shtëpiak, përcjellë...

Gjithçka çfarë dihet rreth ngjarjes së kobshme që ndodhi dje në...

  2019-09-06   Një ngjarje e rëndë ka tronditur Prishtinën pasditen e djeshme.Dy person ka vdekur dhe dy të tjerë janë në gjendje jo të mirë shendetësore...

Kryetari i një komune në Shkup mbyllë në zyrë dhe rrah...

22/06/2019     Skandalet me përgjimet nuk kanë të ndalur në Maqedoninë e Veriut. Kësaj radhe sipas një audio regjistrimi të plasuar në rrjetet sociale protagonist është...

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në...

16.03.2019 Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar...

Njoftim për të pame

10:13:33               2017-03-12       Njoftim Të nderuar miq, dashamirë dhe shokë ju njoftoj se me rastin e vdekjes së nënës sime, do...

Policia konfirmon rastin me djalin e deputetit Xhevat Ademi

    2019-07-31     Ministria e Brendshme sot përmes një komunikate ka konfirmuar rastin e mbrëmshëm ku nga të shtënat në një dasëm në Tetovë mbeti i pla...

Vdes duke luajtur futboll djali 30 vjeç i legjendës së Brazilit...

  2019-09-05   Danilo, djali i legjendës së Brazilit Cafu, ka vdekur të mërkurën mbrëma si pasojë e një sulmi në zemër derisa po luante futboll në...

Deklarohen nga NLB banka për vjedhjen e filialit të tyre në...

2019-07-09   Nga NLB banka njoftuan se grabitja ka ndodhur dje në mëngjes, kur një grup i armatosur kanë hyrë në hapësirat në Qendrën tregtare ‘Saraj...