Aksidentohen duke pirë kafe 3 persona në Tiranë, makina hyn në...

2019-08-30   Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pranë rrugës së Burgut.   Drejtuesi i një makine ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka...

Mbyten dy pushues në plazhet e bregdetit shqiptar

2019-07-29     Një ngjarje tragjike  është raportuar të dielën nga plazhi i Durrësit. Dy pushues kanë humbur jetën brenda ditës së sotme.   Ballkanweb raportoi se viktimë ka...

Tragjedi në Prilep, burri vret gruan dhe nënën e saj, ndërsa...

11/01/2020 Një tragjedi e rëndë ka goditur qytetin e Prilepit mëngjesin e sotëm, ku dyshohet se burri ka qëlluar me armë zjarri për vdekje gruan...

Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin...

2019-08-23 Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të përcjellë ndeshjen e Ligës...

Arrestohet ish-ministri Mile Janakievski

28.06.2019 Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, i cili ndodheshe në paraburgim shtëpiak prej disa muajsh, është arrestuar mëngjesin e sotëm dhe pritet të...

Vdes duke luajtur futboll djali 30 vjeç i legjendës së Brazilit...

  2019-09-05   Danilo, djali i legjendës së Brazilit Cafu, ka vdekur të mërkurën mbrëma si pasojë e një sulmi në zemër derisa po luante futboll në...

Turistët e huaj si u mashtruan në Ohër, për një drekë...

  2019-08-02   Një turist i huaj ka publikuar në rrjetet sociale dhe google një mashtrim që i ka ndodhur në një restorant në Ohër. Ai ka...

“Kokaina në Krushopek”, Çulev jep informacionet zyrtare, katër persona të arrestuar

20/02/2020 Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë detajet zyrtare lidhur me aksionin e mbrëmshëm në fshatin Krushopek në të cilin u sekuestrua 1kg kokainë. Ministri...

Serbët sulmojnë autobusin me shqiptarë në afërsi të Krushevcit

  2019-08-25   Mbrëmë, pas mesnate në ora 02:00, autobusi që vinte nga Kosova është sulmuar në Serbi, afër Krushevcit. Një nga dëshmitarët me inicialet A.S ka treguar...

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në...

16.03.2019 Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar...