Kina merr organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë

08.10.2019 Rozart Dani Luksemburg 2019 Kina mbledh organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë, deklarojnë vëzhguesit ndërkombëtar. Ata dyshojnë se kjo pakicë kombëtare shërben si "rezervuar organesh"...

Grushta në ndeshjen e futbollit, flamuri i Virginës apo ofsajdi?!

  2019-09-09   Një incident ka ndodhur dje pasdite me tifozët e ekipeve maqedonase në komunën e Debarcës në kuadër të Ligës së Tretë të Futbollit në...

Gjithçka çfarë dihet rreth ngjarjes së kobshme që ndodhi dje në...

  2019-09-06   Një ngjarje e rëndë ka tronditur Prishtinën pasditen e djeshme.Dy person ka vdekur dhe dy të tjerë janë në gjendje jo të mirë shendetësore...

Vdes duke luajtur futboll djali 30 vjeç i legjendës së Brazilit...

  2019-09-05   Danilo, djali i legjendës së Brazilit Cafu, ka vdekur të mërkurën mbrëma si pasojë e një sulmi në zemër derisa po luante futboll në...

Dikush me telefon, filmon grabitjen në Shtimje

2019-09-02 Mëngjesin e sotëm në Shtime ka ndodhur një grabitje e armatosur në filialin e një banke. Lajmin e grabitjes e ka konfirmuar edhe policia. Policia...

Aksidentohen duke pirë kafe 3 persona në Tiranë, makina hyn në...

2019-08-30   Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pranë rrugës së Burgut.   Drejtuesi i një makine ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka...

Muhamed Zekiri flet për rastin me Xhevat Ademin dhe deklaratën shokuese...

2019-08-30 Ajo qe i ka ndodhe Xhevat Ademit dhasht Zoti askujt mos ti ndodhe. Por pavrsishte funkcionit qe ushtron, as ai dhe askush tjeter nuk...

Jo nuk është film. Ndodh në Amerikë (video)

2019-08-28   https://www.facebook.com/conexaocidadelondrina/videos/2341556299392429/?t=458

Grushtohet shoferi i autobusit në lagjen Aerodrom

  2019-08-28   Një shofer i autobusit të Ndërmarrjes së Trafikut Publik është rrahur sot në lagjen Aerodrom në Shkup. Sipas burimeve të Tv SHENJA, shoferi është...