SKANDALOZE: Jehona Suma largohet nga emisioni papritmas dhe pa paralajmërim

22:19:55        2019-08-29   Organizatori i emisionit për fëmijë «5 Plus», Pece Taleski, pa kurrfarë paralajëmrimi dhe argumentimi e ka larguar nga emisioni Jehona Sumën,...

Ekskluzive: Londra ia kthen Kurtit revolet e Isa Boletinit

February 25, 2020 Revolet që dikur i ishin marrë patriotit Isa Boletini në hyrje të një ministrie londineze, nga sot do ta kenë fatin të...

Një kafe me bashkatdhetarët në Zvicër, që pushimin veror e shfrytëzojnë...

11:59:53              2019-07-19   Fillimi i muajit korrik, pothuajse është edhe fillimi i pushimeve verore për mërgmitarët tanë nga të gjitha vendet...

Kina merr organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë

08.10.2019 Rozart Dani Luksemburg 2019 Kina mbledh organet e miliona të burgosurve muslimanë ujgurë, deklarojnë vëzhguesit ndërkombëtar. Ata dyshojnë se kjo pakicë kombëtare shërben si "rezervuar organesh"...

EKSKLUZIVE: Çifti bashkëshortor shqiptar nga Gjilani, pronar i katër restoranteve në...

23:14:35           2019-08-17   E kërkuam në picerinë e tij „Piazza“ në Schönbühl të Zvicrës, por punëtorët shqiptarë të angazhuar në këtë lokal...

Marin Mema Gjurmë Shqiptare për Nokshiqin e Plavën e sotme (VIDEO)

2019-09-06 Nga Marin Mema Gjurmë Shqiptare e gazetarit Marin Mema sjell realitetit e Plavës e Nokshiqit . Si humbën shumica dërrmuese shqiptare? Asimilimi, presioni, betejat për mbijetesë,...

10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin

25/01/2020 Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. 1- Ditëlindja e Ismail Qemalit përkon me atë...

Çfarë thanë për Arbën Xhaferin, Majko, Kurti, Meta e Haradinaj?

25/01/2020 Arbën Xhaferi ka lënë një vepër të jashtëzakonshme për gjithë shqiptarët, vepër që shtrihet si në rrafshin politik e organizativ, ashtu edhe në atë...

25 vite pa patriotin Qemal Lena, njeriu simbol i Ladorishtit dhe...

27/01/2020 Sot, më 25 janar u bën 25 vjet pa Qemal Lenën, veprimtarin, patriotin e madh nga Ladorishti i Strugës i cili ndërroi jetë në...

Gazeta franceze: Shqiptarët ndihmuan Jeanne d’Arc në 1429 që të çlironte...

09.12.2019 Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, “Le Gaulois”, ka botuar, të shtunën e 25 janarit 1913, në ballinë, një shkrim për marrëdhëniet mes popullit shqiptar...