Ish-ministri grek: Suliotët ishin shqiptarë, ne u kemi ‘vjedhur’ gjuhën!

03/03/2020 Ish-ministri grek, Theodoros Pangalos, ka shkaktuar një “tërmet” të vërtetë pas qëndrimit të tij të bërë publik në rrjetet sociale, ku deklaronte se suliotët...

Ekskluzive: Admirali Amerikan Zbuloi Skandalin Me Demarkacionin

25 Shkurt, 2018  31913 Goditja e dytë nga NATO-ja ju dha mashtruesve të demarkacionit me Malin e Zi. NATO përfundimisht sqaron se nuk ka asnjë lidhje...

Ekskluzive: Londra ia kthen Kurtit revolet e Isa Boletinit

February 25, 2020 Revolet që dikur i ishin marrë patriotit Isa Boletini në hyrje të një ministrie londineze, nga sot do ta kenë fatin të...

Çabej: Mësuesia nuk është profesion, ajo është mision

13/02/2020 Në vitet 1962-1966 isha student në Fakultetin Histori dhe Filologji të Universitetit të Tiranës. Fakulteti përdorte dy katet e para të asaj godine, kurse...

Qyteti i ëndrrave në Europë: Qiraja është 15 euro, rroga 1200...

10/02/2020 Ky vend quhet Marinaleda dhe është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës, ka një sipërfaqe prej 25 km katrorë...

Zbulohet familja serbe që urdhëroi eliminimin e Fehmi Aganit (DOKUMENT)

08/02/2020 Familja kri minale, Gjelatovic nga Fushë Kosova dyshohet se kanë planifikuar dhe urdhëruar vra sjen e njërit nga themeluesit dhe udhëheqësit e LDK-së, Fehmi...

Dalip Jahja, shqiptari nga Negotina që solli eksperiencë më të avansuar...

06/02/2020 Bota e një mjeku të vërtetë është botë në vete, në raste të caktuara është edhe botë e pashpjegueshme dhe e thellë! E them...

Një muaj në mes të Oqeanit, njihuni me shqiptarin e parë...

05.02.2020 Lirimi jo vetëm që na bëri krenar që finalizoi një sfidë të veçantë, por dhe na nderoi duke qenë i pari. Kështu Lirimi u...

25 vite pa patriotin Qemal Lena, njeriu simbol i Ladorishtit dhe...

27/01/2020 Sot, më 25 janar u bën 25 vjet pa Qemal Lenën, veprimtarin, patriotin e madh nga Ladorishti i Strugës i cili ndërroi jetë në...

Çfarë thanë për Arbën Xhaferin, Majko, Kurti, Meta e Haradinaj?

25/01/2020 Arbën Xhaferi ka lënë një vepër të jashtëzakonshme për gjithë shqiptarët, vepër që shtrihet si në rrafshin politik e organizativ, ashtu edhe në atë...