Misioni i Halil Kastratit, bën gjestin e madh me humanizmin e...

16/02/2019   Në vigjilje të përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës, Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në një ceremoni solemne ka dorëzuar 17 banesa për...

Së shpejti operator i ri i telefonisë celulare në Maqedoninë e...

2019-07-17   Në seancën e 144-t të Qeveris së Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), bëhet e ditur se është formuar Grup punues për prezantimin e...

Deri 300 euro nata/Çmenduria e pushimeve në Shqipëri. Ja ku të...

2019-07-22   Durrësi është sot për sot bregdeti më i frekuentuar, kjo falë kontratave të parapaguara që agjencitë e huaja kanë me disa struktura akomoduese.   Hyrja...

Anulimi i disa rezervimeve të huaja në Sarandë ul çmimet e...

  2019-07-15   Jugu i Shqipërisë mbetet destinacioni më i populluar gjatë tre muajve të verës me turistë të huaj e vendas. Jo pak herë plazhet dhe...

Franca dhe Gjermania propozojnë një buxhet për Eurozonën

23.02.2019 Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për një propozim të detajuar për një buxhet të eurozonës për të nxitur rritjen, për të forcuar konkurrueshmërinë...

Incidentet s’i ndalin pushuesit nga Kosova, Shqipëria ende vendi më i...

  2019-08-22 Imazhet e sulmit u shpërndanë me të madhe në mediat botërore, teksa për shumëkë në shtetin fqinj, kjo ngjarje i ka dhënë hije të...

Për një vit, priten një milion metra kub pyje

Kosova ka 460 mijë hektarë pyje. Rreth 80 për qind e lëndëve djegëse në vend kanë burim pyjet. Andaj, ekspertët e kësaj fushe, thonë se pyjet...

Përmbaruesit kanë përfituar 127 milionë euro gjatë vitit 2018

  2019-08-06   Miliona euro përfitime nga qytetarët. Këta janë përmbaruesit në Maqedoninë e Veriut që përfitojnë shuma marramendëse shumëmilionëshe. Sipas një raporti të publikuar, përmbaruesit gjatë vitit...

Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut,...

24/06/2019     Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot pritet të bëj të ditur vendimin për çmimet e derivateve të naftës. Javën e kaluar çmimet ngelën gati...

Fshatrat që shiten për 150 mijë euro

2019-07-15   Në Spanjë, 48% e komunave kanë densitet të popullsisë më pak se 12.5 banorë për kilometër katror, një nga normat më të ulëta në...