Zaevi premton investime prej rreth 5 miliardë eurove (VIDEO)

2019-08-07     Kryeministri Zoran Zaev përmes një video porosie në facebook paralajmëron investime të reja me një vlerë prej 5 miliardë euro.   “Një miliard euro në rrugë,...

Incidentet s’i ndalin pushuesit nga Kosova, Shqipëria ende vendi më i...

  2019-08-22 Imazhet e sulmit u shpërndanë me të madhe në mediat botërore, teksa për shumëkë në shtetin fqinj, kjo ngjarje i ka dhënë hije të...

150 milionë euro të diasporës për 3 muaj kanë hyrë në...

16/06/2019   Emigrantët kanë sjellë pranë të afërmeve të tyre në Shqipëri 150 milionë euro në tre muajt e parë të vitit, një shumë që është...

Kjo është komuna në Maqedoni që jep nga 5000 denarë për...

  2019-09-02 Këshilli i Komunës së Novacit ka sjell vendim për ndarje të 5000 denarëve për familjet që regjistrojnë fëmijët në klasë të parë.   Nga Komuna e...

Përmbaruesit kanë përfituar 127 milionë euro gjatë vitit 2018

  2019-08-06   Miliona euro përfitime nga qytetarët. Këta janë përmbaruesit në Maqedoninë e Veriut që përfitojnë shuma marramendëse shumëmilionëshe. Sipas një raporti të publikuar, përmbaruesit gjatë vitit...

Bie shitja e makinave të reja në BE

Shitjet e makinave të reja në Bashkimin Europian ranë 1,6%, në bazë vjetore, në nëntë muajt e parë të 2019, sipas të dhënave të...

Drejtor me dy-tre punëtorë!

Gati një e pesta e institucioneve në sektorin publik kanë më pak se 20 të punësuar, që jo vetëm e pamundëson funksionimin e tyre,...

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

21/01/2019   Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur shtrenjtimin e derivateve të Naftës. Benzina shtrenjtohet për 2.5 denar për litër, dizeli për 3.5 denarë për litër. Sipas...

Borxhi publik i Kosovës ka arritur shifrën mbi 1 miliard euro

18.03.2019 Kosova për çdo vit ka rritur borxhin e brendshëm dhe të jashtëm. Për këtë ka folur drejtori i Thesarit, Ahmet Ismaili, i cili ka...

Maqedoni, a e ndjejnë qytetarët uljen e papunësisë?

Përderisa pushteti dhe opozita po akuzojnë njëra tjetrën për programin ekonomik, rrogat dhe rritjen ose zvogëlimin e vendeve të punës, qytetarët janë ata që...