Pas 17 banesave të premtuara Halil Kastrati ka edhe një risi!

02.02.2019   Ditë më parë në emision OXYGEN ka qenë i ftuar humanisti Halil Kastrati i cili tha që për nder të përvjetorit të pavarësisë së...

Ata që nuk pushojnë në verë/ Ja të rinjtë që kanë...

  2019-07-22   Sezoni veror për një pjesë të njerëzve ofron mundësi të pafundme për të kaluar pushimet, ndërsa për një pjesë tjetër, kjo periudhë kalohët në...

Eksperti gjerman Geis-Thöne: Ja çka punojnë në Gjermani të ardhurit nga...

  2019-08-17   Eksperti gjerman për çështje ekonomike, Wido Geis-Thöne bën një bilanc për Deutsche Wellen. lidhur me tregun e punës në Gjermani, nga punëtorët e vendeve...

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka ulur ndjeshëm parashikimin për rritjen ekonomike në...

10.04.2019   Fondi Monetar Ndërkombëtar ka ulur ndjeshëm parashikimin për rritjen ekonomike në Shqipëri gjatë këtij viti. Në projeksionet e pranverës, FMN-ja vlerëson se ekonomia shqiptare do...

Dauti Komerc shton kapacitetet, investon 3 milion euro në investime kapitale

29/09/2019 Nevojat e tregut dhe shërbimi më efikas dhe cilësorë ndaj komitentëve dhe bashkëpunëtorëve e kanë shtyrë Kompaninë Dauti Komerc , që të investojë në...

OHIS , “bombë me sahat” për gjithë Evropën!

Në bombën kohore ’OHIS’ ka rreth tetë tonë merkur (zhivë) të lënë për dhjetë vite me rradhë të rrjedhë kudo nëpër uzinën e elektrolizës,...

Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut,...

24/06/2019     Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot pritet të bëj të ditur vendimin për çmimet e derivateve të naftës. Javën e kaluar çmimet ngelën gati...

Diplomatja norvegjeze viziton Zonën ekonomike në Tetovë

Për vizitë në zonën industriale zhvillimore në Tetovë ka qëdnruar Ine Eriksen Soreide, Ministre e Punëve të jashtme e Norvegjisë. Ajo është takuar me...

Deri 300 euro nata/Çmenduria e pushimeve në Shqipëri. Ja ku të...

2019-07-22   Durrësi është sot për sot bregdeti më i frekuentuar, kjo falë kontratave të parapaguara që agjencitë e huaja kanë me disa struktura akomoduese.   Hyrja...

Maqedoni, a e ndjejnë qytetarët uljen e papunësisë?

Përderisa pushteti dhe opozita po akuzojnë njëra tjetrën për programin ekonomik, rrogat dhe rritjen ose zvogëlimin e vendeve të punës, qytetarët janë ata që...