Misioni i Halil Kastratit, bën gjestin e madh me humanizmin e...

16/02/2019   Në vigjilje të përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës, Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” në një ceremoni solemne ka dorëzuar 17 banesa për...

Franca dhe Gjermania propozojnë një buxhet për Eurozonën

23.02.2019 Franca dhe Gjermania kanë rënë dakord për një propozim të detajuar për një buxhet të eurozonës për të nxitur rritjen, për të forcuar konkurrueshmërinë...

Zaevi premton investime prej rreth 5 miliardë eurove (VIDEO)

2019-08-07     Kryeministri Zoran Zaev përmes një video porosie në facebook paralajmëron investime të reja me një vlerë prej 5 miliardë euro.   “Një miliard euro në rrugë,...

Subvencionet për makina, paqartësi tek qytetarët

Interes i lartë dhe reagime të shumta nga qytetarët pas njoftimit se qeveria do të subvencionojë blerjen e makinave. Përveç prej salloneve të automjeteve,...

Informatë me rëndësi për ata që planifikojnë pushimet në Ulqin

30/06/2019     Të gjithë pushuesit që planifikojnë që pushimet t’i bëjnë në Mal të Zi duhet të kenë kujdes që përveç gjërave të tjera të kenë...

Ata që nuk pushojnë në verë/ Ja të rinjtë që kanë...

  2019-07-22   Sezoni veror për një pjesë të njerëzve ofron mundësi të pafundme për të kaluar pushimet, ndërsa për një pjesë tjetër, kjo periudhë kalohët në...

Maqedonia e Veriut me rroga më të ulëta në rajon

Sipas statistikave më të reja zyrtare, rrogat mesatare më të larta në rajon janë në Slloveni dhe Kroaci, ndërsa më të ulëta në Maqedoninë...

Zaev: Kompanitë private të rrisin rrogat për 100 euro, ne i...

06/10/2019 Qeveria paralajmëron një masë të re për bizneset. Kryeministri Zoran Zaev tha se nëse një kompani e rrit rrogën për 100 euro për punëtorin...

Eurozona mirëpret aplikimin e Kroacisë për t’iu bashkuar monedhës unike

2019-07-09   Ministrat e Financave të eurozonës mirëpritën sot aplikimin e Kroacisë për t’iu bashkuar monedhës unike, duke e quajtur këtë lëvizje një shenjë besimi tek...

Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut,...

24/06/2019     Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot pritet të bëj të ditur vendimin për çmimet e derivateve të naftës. Javën e kaluar çmimet ngelën gati...