Politikanët e vodhën e shkatërruan, gazetari Hazem Abuwatfa zbulon Shqipërinë, vendin...

  2019-09-01   Muhamer Pajaziti   Televizioni Al Jazeera përmes një dokumentari ka paraqitur bukuritë dhe thesaret natyrore të Shqipërisë si asnjëherë më parë. Shqipëria në dokumentarin “Al Moussafir” (Udhëtari),...

Tirana, mes 10 qyteteve më të lira për të pushuar në...

  2019-08-26     Kryeqyteti shqiptar Tirana është një nga 10 qytetet më të lira në Evropë për të pushuar, shkruan gazeta britanike “Standard” bazuar në të dhënat...

Bizneset shqiptare, më indiferentët ndaj heqjes së tarifave të roamingut në...

Nga 1 korriku 2019 kemi nisur të paguajmë çmime më të ulta të shërbimeve roaming në vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo do të thotë...

Incidentet s’i ndalin pushuesit nga Kosova, Shqipëria ende vendi më i...

  2019-08-22 Imazhet e sulmit u shpërndanë me të madhe në mediat botërore, teksa për shumëkë në shtetin fqinj, kjo ngjarje i ka dhënë hije të...

Eksperti gjerman Geis-Thöne: Ja çka punojnë në Gjermani të ardhurit nga...

  2019-08-17   Eksperti gjerman për çështje ekonomike, Wido Geis-Thöne bën një bilanc për Deutsche Wellen. lidhur me tregun e punës në Gjermani, nga punëtorët e vendeve...

Condé Nast Traveller: Shqipëria ndër 25 vendet botërore për turizëm

  2019-08-07 Shqipëria vazhdon të mbetet një vend turistik i preferuar për turistët e huaj si edhe vijon të renditet nga mediet e huaja ndër vendet...

Zaevi premton investime prej rreth 5 miliardë eurove (VIDEO)

2019-08-07     Kryeministri Zoran Zaev përmes një video porosie në facebook paralajmëron investime të reja me një vlerë prej 5 miliardë euro.   “Një miliard euro në rrugë,...

Maqedoni, subvencionet për vetura për këtë vit parashohin 2.7 milionë euro

Interes të madh kishte në opinion pas paralajmërimeve se shteti do të subvencionojë blerjen e automjetit të ri. Sipas Ligjit për automjete, parashihet që për...

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës, ja si janë?

  2019-08-06     Komisioni Rregullator i Energjetikës ka vendosue çmime të reja të derivateve të naftës.   Çmimet me pakicë të dizelit EURODIZEL (D-E V) dhe të Vajit ekstra...

Përmbaruesit kanë përfituar 127 milionë euro gjatë vitit 2018

  2019-08-06   Miliona euro përfitime nga qytetarët. Këta janë përmbaruesit në Maqedoninë e Veriut që përfitojnë shuma marramendëse shumëmilionëshe. Sipas një raporti të publikuar, përmbaruesit gjatë vitit...