Kontrabanda shqiptare e zbuluar në Hollandë: 1650 kilogramë kokainë dhe heroinë

12.10.2019 Nga: Jan Søgaard E dorëzuar nga Hollanda për kontrabandë 60 kilogramë droge Burgosje e re në Oper Operacionin Goldfinger ’ku bandat e drogës akuzohen për kontrabandë...

Belgjikë: Pronari i pesë objekteve hotelierike dhe kryetari i KF Gerda...

05.10.2019 Pronari i pesë objekteve hotelierike dhe kryetari i KF Gerda: Fisnik Syla (28) nuk din të ndalet: "Ne këtë e kemi si moto familjare" JVS...

VEURNE: Udhëheqësi i bandës kontrabandë shqiptare u arrestua pasi u dënua...

05.10.2019 Banda ishte aktive në lokacionin industrial në Veurne VEURNE Një shqiptar 36-vjeçar ka parashtruar një kundërshtim në gjykatën e Bruges kundër dënimit me 8 vjet...

Shpresat e mërgimtarëve për t`i përçuar virtytet zvicerane në vendlindje

Bekim Bunjaku Në Kosovë, të dielën do të zgjedhet një parlament i ri. Televizioni shtetëror zviceran SRF ka bërë një vizitë te dy sipërmarrës kosovarë...

Pas 90 viteve në Turqi, Fikreti realizon amanetin e babës dhe...

20/09/2019 Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, qytetar turk nga Ankaraja por me origjinë shqiptare nga babai i vet, i cili ishte ushtarak madhor...

Ëmbëlsira e shqiptares nga Zvicra konkurron për ëmbëlsirën më të mirë...

  Ëmbëlsira e quajtur «Pavlova» e Djellza Hoxhës, shqiptarja e re nga Kantoni Vaud i Zvicrës, është duke konkurruar për pastiçeren më të mirë në...

Gjykatësi zviceran zhgrehet në vaj kur e dëgjon Radio Shkupin dhe...

21:24:58         2019-09-11   Në një intervistë të mëhershme dhënë portalit “dialogplus.ch”, njëri nga aktivistët zviceranë më të mëdhenj të integrimit të shqiptarëve në...

Kampioni i njëzetfishtë botëror, Egzon Gashin e uron me shampanjë

12:13:57           2019-09-11   Me miq të shumtë, anëtarë dhe palë të interesuara, operatori Egzon Gashi gjatë fundjavës përuroi ambientet e reja të...

Restoranti shqiptar vendos pllakatën parazgjedhore për Arbër Bullakajn në vend të...

15:02:57                  2019-09-09   Drilon Pulaj është menaxher i lokalit tashmë të njohur dhe shumë të dashur për banorët në...

Ky është shqiptari 12-vjeçar që luan në serialet më popullore në...

  2019-09-09   Henry është një djalë shqiptar vetëm 12 vjeç, me të cilin të gjithë duhet të mburremi.   Ai zotëron shumë talente, duke filluar që nga arti...