“Gjaku s’bëhet ujë”, shqiptari në Ukrainë: S’e kemi harruar gjuhën

22/04/2019   Shqiptarët jetojnë dhe punojnë në shumë vende të botës, ndërsa ka prej tyre që ruajnë me fanatizëm gjuhën dhe traditën.   Pranë flamurit me shkabën dykrenare,...

Brenda një McLaren-i: Videoja tregon momentin kur makina kap 347 km/h

01.02.2019   Jo rrallë herë mund të vërehen në autoban makina që lëvizin me shpejtësi marramendëse. Megjithatë, ky McLaren i tipit 570S, i cili posedon ndërrues shpejtësish...

Njihuni me piloten e cila bom.bardoi për 200 orë rresht Serbinë!

  2019-08-25 Me gradën “Majore”, pilotja amerikane, Nicole Malachowski, është dekoruar me medaljet e çmimet më të larta të Ushtrisë Amerikane si “Meritorious Service Medal”, “Air...

Trump: SHBA deri në vitin 2024 kthehet në Hënë, e deri...

Në 50-vjetorin e uljes së parë të njerëzimit në Hënë, zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, vlerësoi për realizimin e tyre të shkëlqyer tre astronautët amerikanë,...

Diqka e tmerrshme po i ndodh Mbretëreshës Elizabeth: Të dashurit e...

08 Tetor 2019 Mbretëresha ishte planifikuar t’i nënshtrohej operacionit muajin e kaluar, por ajo nuk pranoi. Shëndeti i Mbretëreshës Elizabeth II është përkeqësuar dhe të dashurit...

Shqiptarët ngrenë në këmbë Britaninë, nëpërmjet Facebook-ut spiunojnë për policinë

Media angleze “Telegraf” ka publikuar një shkrim me titullin “Bandat shqiptare të krimit që përdorin Facebook për të luftuar sulmet e imigracionit dhe kontrabanduar...

Wesley Clark: Putin dëshiron ta rikthejë Bashkimin Sovjetik

16/11/2019 Ish-Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili ka udhëhequr sulmet e NATO-s gjatë luftës në Kosovë, ka thënë se Presidenti rus, Vladimir Putin, po dëshiron...

Dha dorëheqjen nga Qeveria, ish-ministri britanik përdor trenin pasi largohet nga...

  2019-08-12 Duke mbajtur postin e kancelarit të Thesarit, Philip Hammond ishte për tre vite njeriu i dytë më i fuqishëm në qeverinë britanike pas ish-kryeministres...

Zog apo zogëz, një vend i lirë pune për 55 mijë...

17:53:16       2016-01-11     Një sektor i shpeztarisë në Britaninë e Madhe, ka nevojë urgjente për pranimin e një punëtori i cili do të punonte...

Mbi 100 udhëtarë u detyruan të kalonin natën në tren

2019-07-14       Natën e parmbrëmshme, udhëtarët e trenit të gjumit nga Cyrihu për në Budapest ishin përgatitur që të flinin gjatë rrugës, pasi që treni është...