DEUTSCH: Mazedonier tötet 4 jahre alten Albanischen jungen!

18:39:34             2016-07-02   In Mazedonien hat sich etwas ereignet, was für einen normalen Menschen unvorstellbar ist. In der mehrheitlich von Albanern bewohnten...

Merkel dhe Makron bëjnë gati një ultimatum për Serbinë

11/04/2019     Mediat serbe raportojnë se Emmanuel Macron dhe Angela Merkel do ta shfrytëzojnë thirrjen e 29 prillit për takim në Berlin për t’i dhënë një...

Gjermania kushtëzon negociatat për Shqipërinë

13.04.2019 Pak koha nga marrja e vendimit për hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, Gjermania thotë se procesi varet nga “funksionimi i institucioneve demokratike...

Trump në siklet, bashkëshortja refuzon ta puthë mes mijëra njerëzve (VIDEO)

21/06/2019     Sjelljet e Melanisë ndaj presidentit Trump kanë tërhequr gjithnjë vëmendjen e publikut. Çifti me veprimet e tyre kanë lënë të kuptohet se diçka nuk...

Netanyahu thyen rekordin në qeverisje

2019-07-21   Kryeministri izraelit Benyamin Netanjahu tejkalon kohën rekord në qeverisje ndaj themeluesit të Izraelit, David Ben Gurion, i cili ishte kryeministër për 4 876 ditë. Me...

Jamie Shea flet pas 20 viteve: Si e bombarduam Serbinë

24/03/2019     26th March 1999 Press Conference following second round of NATO airstrikes by "Allied Force" Centre: NATO SPokesman, Jamie Shea. Sa herë që kujtohet fushata e...

Familja shqiptare lutet të mos e dëbojnë nga Franca: Kërcënohemi nga...

  2019-07-19   Shoqata SOMILO (Solidaritet me Emigrantët në Lomagne) po mbështet një familje shqiptare të kërcënuar me deportim nga Lectoure, Francë.   Xhelili, 40 vjeç, bashkëshortja e tij...

Presidentja kroate tërbon serbët: Si nuk mora dot pushkën t’i qëlloja!

2019-08-06 Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, duke folur për 24 vjetorin e operacionit “Stuhia” tha se vriste ndërgjegjja në luftën e viteve 1990 dhe se...

Merkel dhe dridhja: E ndjek himnin ulur

11:59:50   2019-07-12 Përse më parë askujt nuk i ka rënë ndërmend kjo zgjidhje? Vizita e kryeministres së re daneze të enjten (11.07) në Berlin e...

Sot dita vendimtare e Majlinda Kelmendit në Kampionatin Botëror të xhudos

  2019-08-26 Majlinda Kelmendi sot do të garojë në Kampionatin Botëror të xhudos, që po zhvillohet në Tokio të Japonisë.   Shorti i hedhur për këto gara për...