“The New York Times”: Detroiti të popullohet me të arratisur sirianë

Një grup intelektualësh amerikanë mendojnë se ky qytet i madh, tashmë është i shkretë, ndërsa të arratisurit nga lufta në Siri, mund të jenë...

E vret shqiptarin dhe dëmshpërblehet nga gjykata austriake

Drejtësia austriake e ka dëmshpërblyer një vrasës të kërkuar me 1.750 euro, pasi një gazetë austriake e ka publikuar foton e tij dhe ka...

Njëzet mijë euro dënim për vozitje nëpër binarë

Rrugën e shkurtër që e gaboi, vozitësi i pakujdesshëm nga Fröndenberg afër Dortmundit në Gjermani, do të duhet ta paguajë shtrenjtë Para rrafsh dy muajsh,...

Gjatë udhëtimit të saj rreth rruzullit tokësor, 77 vjeçarja viziton edhe...

Shtatëdhjeteshtatëvjeçarja gjermane, Heidi Hetzer në korrik të vitit të kaluar kishte filluar udhëtimin e saj rreth rruzullit tokësor me një veturë antike. Ajo ishte...

Ja përse një kroate ia derdhi përtokë valixhen një zviceranes

Vendi i ngjarjes: Midis shitoreve Migros dhe Coop në Nussbaumen të Zvicrës. Një gruas së moshuar i griset valixhja nga letra dhe një grua...

Nepal 8 milionë njerëz të prekur nga tërmeti

Kombet e Bashkuara thonë se 8 milionë njerëz janë prekur nga tërmeti i 25 prillit në Nepal, nga i cili humbën jetën afro 4,400...

Fotoja e cila ia shpëtoi jetën

Një qen, jo një djallë apo vetëm një iluzion optik? Kjo foto e Josh Martinez dhe bashkëshortes së tij ishte bërë gjatë një feste....

Askush nuk i dashti 100 mijë frangat zvicerane

Delsberg - Organizata humanitare zvicerane "Caritas", mund të festojë për 100 mijë franga zvicerane. Këtë shumë të hollash, vullnetarët e Caritasit gjatë prillit të...

SKANDAL: Nikoliq ka dashur t’i dhurojë raki sheikut të Katarit

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq, për pa nuk ka bërë një gafë diplomatike, kur para disa muajve ka dashur t’i dhurojë sheikut të Katarit Muhamed...

Mbyllen dy pika kalimi mes Izraelit dhe Rripit të Gazës

Jeruzalem, 2 nëntor -  Dy pikat e kalimit mes Izraelit dhe Rripit të Gazës u mbyllën deri në një urdhër të ri pas lëshimit...