Siberi: Në vërshimet kanë humbur jetën 22 persona dhe mbi 400...

  06.07.2019 Tulun,6 korrik – Më shumë se 400 persona janë hospitalizuar me lëndime nga vërshimet të cilat e kapluan rajonin Irkutsk në juglindje të Siberisë,...

Luan Rudaj nga Kosova, kampion bote ne Tajlande

Luan Rudaj nga Kosova, Kampion ne Tajlande. Me prejardhje nga Malisheva, i lindur ne Zvicer, por suksesin me te madh ne karriere e ka arritur...

Sipas historianit amerikan, Boris Johnson heq rrënjë shqiptare

Shefi flokëverdhë i ekzekutivit britanik, ka origjinë shqiptare? Kështu pretendon Ryan Gingeras, profesor në Naval Postgraduate School në Monterey California, ekspert i historisë së Turqisë,...

Kelmendi fiton medaljen e artë, kurse Gjakova të argjendtë në Lojërat...

23.06.2019 Xhudistet nga Kosova, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë fituar medalje në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë. Majlinda Kelmendi ka fituar...

Flet deputetja: Ja si e ka ecur Mogherini planin sekret...

  01/05/2019     Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka thënë shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini ka shtyrë agjendën e ndryshimit të kufijve...

Putini premton para, ulje taksash dhe falje kredie për familjet që...

23.02.2019 Presidenti rus, Vladimir Putin, ka premtuar përjashtime tatimore, lehtësi në huamarrje dhe para fizike, për të mbështetur familjet që “prodhojnë” më shumë fëmijë. Gjatë...

Nelson: Dialogu Kosovë-Serbi s’krahasohet me Bosnjë e Hercegovinën

08.03.2019 Ambasadori amerikan në Bosnjë e Hercegovinës, Erick Nelson, ka theksuar se marrëdhëniet e Serbisë e të Kosovës, përkatësisht rrëfimi për rikufizim kufijsh dhe ndikimi...

Gjysmёn e jetës me kuptimin e plotë të fjalës

Pasi një çift gjerman ndahet zytarisht, ish bashkëshorti ka kërkuar nga gjykata që qё t`i jepet gjysma e pasurisë së përbashkët. I dëshpëruar tej...

BMW M drejt elektrifikimit

08.03.2019 Divizioni “M” i BMW-së raportohet se është në bisedime me ekipin e divizionit “i” të kompanisë për të përfshirë teknologjinë elektrike në modelet e...

243 Vjetori i Pavarësisë së SHBA-ve – Ditëlindja e Amerikës !

04/07/2019 Nga Beqir Sina/INA  PHILADELFIA PA– Shteti simbol i botës, lirisë dhe demokracisë shënon sot festën më të madhe kombëtare, 4 Korrikun 1776 Ditëlindjen e saj...