Urdhër në aeroportin e Dublinit: Ktheni menjëherë mbrapsht shqiptarët!

Azilkërkuesit shqiptarë po kthehen në problem për Irlandën. Zyrtarët e emigracionit në Aeroportin e Dublinit janë urdhëruar që të mbajnë një qëndrim më të fortë...

Me paratë e aksidentit bleu shtëpinë e braktisur për 1500 $....

Michael Grey është një i lindur në Detroit. Tashmë 67 vjeç, ai kalon ditët e tij të javës duke punuar si një makinist në...

Mbi 150 shqiptarë në policinë e Nju Jorkut (FOTO/VIDEO)

06/11/2019 Në policinë e Nju Jorkut shërbejnë mbi 150 shqiptarë, të cilët kanë edhe shoqatën e tyre të quajtur “Illyria”. Të mbledhur të hënën në...

Fiton 1 milion dollarë në të njëjtën lotari ku kishte fituar...

Rolf Rhodes fitoi 1 milion dollarë në lotarinë në Massachusetts, ndërkohë që të njëjtën lotari e kishte fituar edhe një vit më parë. Majin e...

Zgjidhet kryeparlamentari i ri britanik, sipas traditës u shty fizikisht drejt...

Deputeti laburist Sir Linsday Hoyle është zgjedhur udhëheqës i ri i Parlamentit britanik, duke e zëvendësuar John Bercow që dha dorëheqje javën e kaluar. Sipas...

Shqiptari me gradën gjeneral major, caktohet për sigurinë e Bagdatit (FOTO)

Iraku u zgjua të martën si një vend i qetë pas një jave protestash antiqeveritare që la dhjetëra të vdekur dhe ndezën një krizë...

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

Mos hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ishte ekuivalentja diplomatike e Bashkimit Evropian e ofrimit të shtrëngimit të duarve në fillim...

Trump ka të ngjarë ta ketë lënë New Yorkun për Floridën...

Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është më banor i New Yorkut. Lajmi u njoftua fillimisht nga gazeta “New York Times” dhe më pas...

“The Washington Post”: Shqiptarja e suksesshme kandidate për postin e prokurores...

01/11/2019 Gazeta prestigjioze amerikane “The Washington Post” ka shkruar një artikull të veçantë shqiptares së suksesshme në SHBA, Buta Biberaj, e cila është kandidate për...

Qeni ushtarak amerikan që ndoqi Abu Bakr al-Bagdadin ka mundësitë të...

Një qen i ushtrisë amerikane e ndoqi deri në vdekje në Siri liderin e IS Abu Bakr al-Bagdadi. Tani kafsha ka të gjitha mundësitë...