SHBA-ja fton zyrtarisht Gjermaninë “të bashkohet kundër agresionit iranian”

2019-07-31 Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar zyrtarisht Gjermanisë, që të bashkohet me Francën dhe Britaninë në një mision, për të siguruar Ngushticën e Hormuzit,...

Vritet ish-ndihmësi i Nënë Terezës

Vritet nga një sulm në qendër të qytetit Swansea të Birtanisë së Madhe ish-ndihmësi i Nënë Terezës. Mark Bloomfield vdiq në spital pasi u...

Drejtori i Inteligjencës Kombëtare amerikane lë administratën Trump

2019-07-29   Drejtori amerikan për Inteligjencë Kombëtare, Dan Coats është kthyer në figurën e fundit të profilit të lartë në Shtetet e Bashkuara që do të...

10 Trenat më të shpejtë në botë (video)

2019-08-23   https://www.youtube.com/watch?v=qzv_wQBkSvM

Bruce Lee në Stamboll

Një turist irlandez ne Stamboll padashur i rrëzon shishet e ujit. Del pronari i dyqanit dhe e rrahë, ndërsa atij i bashkëngjiten edhe fqinjtë...

KE: Do të analizojmë praktikat e prokurimit në Shqipëri

11.04.2019 Komisioni Evropian tha se do të analizojë praktikat e prokurimit të qeverisë së Shqipërisë, në veçanti ato në lidhje me ndërtimin e aeroportit të...

Tmerr në avionin Stamboll-New York, shqiptari flet si u rrezikua jeta...

10/03/2019   Momente paniku dhe frike kanë përjetuar pasagjerët e avionit të kompanisë turke Turkish Airline. Mësohet se avioni i drejtimit Stamboll-New York ka hyrë në...

Njihuni me shqiptaren e fuqishme krah kancelares Merkel

2019-09-07 Inkuadrimi i shqiptarëve në politikë në Gjermani dalngadalë por sigurtë ka filluar me i dhënë frytët e saj. CDU është ajo parti në Gjermani...

Mbretëresha Elizabeth pasuri më të madhe të saj i konsideron ditarët...

Të jesh pjesë e një prej familjeve mbretërore më të rëndësishme të të gjitha kohërave, është shumë më e vështirë nga ç’mund ta imagjinoni. Dhe...

I pengojnë këmbanat e kishës dhe të gjedheve, holandezja mbetet pa...

16:36:09                2016-06-30         Në fund të nëntorit të vitit të kaluar, Këshilli komunal i Gipf-Oberfrick në Zvicër, ia ka...