Emigracioni, kush dhe përse largohet nga Gjermania?

Për herë të parë Instituti për Studimet Demoskopike ka hulmtuar, se kush largohet nga Gjermania dhe përse. Nga studimi del qartë, se nuk janë...

Kush mbjell urrejtje? (Video 2min)

03.12.2019 https://www.facebook.com/232556427684799/videos/391687291686208/?t=225

Tërmeti në Kobe që la të vdekur 6.434 njerëz, vuri standardet...

Tërmeti i madh në Hanshin, i cili shkatërroi qytetin e Kobes dhe rrethinat e tij në orët e para të mëngjesit të 17 janarit...

Vendet më të prekura nga tërmetet në botë

Tërmetet janë një nga më shkatërruesit e të gjitha katastrofave natyrore. Janë shumë të vështira për t’u parashikuar, pasi ngjarjet që çojnë në këto...

8-vjeçarja me inteligjencë më të lartë se Ajnshtajni

25/11/2019 Brezi i ri akuzohet si i papërgjegjshëm, i paqëndrueshëm dhe se nuk ia di vlerën shkollës. Thonë, që preferojnë të kalojnë kohë në internet...

Rusia ndalon shitjen smartphonëve

25/11/2019 Rusia ka miratuar një ligj që ndalon shitjen e disa pajisjeve që nuk kanë të instaluar softwar rus. Ligji do të hyjë në fuqi në...

2 vjeçarja vdes aksidentalisht në banjë: Prindërit e coptuan trupin e...

23.11.2019 Prindërit nga Teksasi, Monica Dominguez dhe Gerardo Zavala-Loredo kanë fshehur trupin e vajzës së tyre 2 vjeçare e cila ka vdekur aksidentalisht në banjo...

Këta janë dhjetë liderët më të paguar në botë (LISTA)

17/11/2019 Pagat e njerëzve të tjerë gjithmonë nxisin kuriozitet, madje as miqtë nuk hezitojnë të jua tregojnë apo të ju pyesin për të. Megjithatë, pagat...

Wesley Clark: Putin dëshiron ta rikthejë Bashkimin Sovjetik

16/11/2019 Ish-Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili ka udhëhequr sulmet e NATO-s gjatë luftës në Kosovë, ka thënë se Presidenti rus, Vladimir Putin, po dëshiron...

Ursula von der Leyen sulmon Macron: I hapi derën Rusisë në...

12/11/2019 Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për...