Kryeministri slloven jep dorëheqje, Sharec: Duhet të shkoj, sepse nuk arrita...

January 27, 2020 Kryeministri i Sllovenisë, Marjan Sharec, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e tij, njoftojnë mediat sllovene. Sharec në ndërkohë propozi që vendi...

Si i siguron familja mbretërore e Britanisë paratë e tyre?

27.01.2020 Elizabeth II ka një vlerë neto prej 442.92 milionë dollarësh, që rrjedhin nga një grant nga taksapaguesit dhe dy burime shtesë të ardhurash Çifti i...

Zbulohet misteri i virusit vdekjeprurës në Kinë

25/01/2020 Numri i vdekjeve nga një lloj i ri i virusit koronar midis qindra të infektuar në Kinë është rritur nga nëntë në 17, thanë...

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në Turqi, mijëra të plagosur

25/01/2020 Ka shkuar në 21 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi. Vendi u trondit ditën e djeshme nga një lëkundje me magnitudë 6.8...

Shqiptarja nga Shkupi botoi libër për Universitetin Oxford

11.01.2020 Pa dyshim që të rinjtë shqiptarë janë duke arritur suksese të mëdha në botë, jo vetëm në fushën e muzikës dhe të sportit, por...

Një pedofil digjet i gjallë nga qytetarë të Meksikos

11.01.2020 Meksiko Siti, 11 janar – Një burrë i akuzuar se ka përdhunuar dhe vrarë një vajzë gjashtë vjeçare është djegur i gjallë në vendin Kakahoatan...

Shpërthime të reja në afërsi të Ambasadës amerikane në Irak

09/01/2020 Dy shpërthime të reja kanë ndodhur në Bagdad të Irakut në afërsi të ambasadës amerikane në të ashtuquajturën Zona e gjelbër, ku menjëherë janë...

​Franca mobilizon 100 mijë policë për natën e Vitit të Ri

31.12.2019 Rreth 100 mijë policë e xhandarë janë mobilizuar në Francë për natën e Vitit të Ri, njoftoi ministri i Brendshëm, Christophe Castaner, i cili...

Merkel: Gjermania ka mungesë të fuqisë punëtore, kërkojmë punëtorë jashtë BE-së

Gjermania tash e disa vjet po përballet me mungesën e fuqisë punëtore. Kjo po i shkakton probleme dhe po e nxit ikjen e bizneseve nga...

Stamboll, apeli Presidentit Erdogan për Shqipërinë në Konferencën Ndërkombëtare

08.12.2019 Stamboll, apeli Presidentit Erdogan për Shqipërinë në Konferencën Ndërkombëtare të Nivelit të Lartë mbi investimet publike e private https://www.facebook.com/edirama.al/videos/590056478465692/?t=263