Amerika edhe më fortë në Ballkan, këto janë qëndrimet e ‘betonuara’...

24/10/2019 SHBA do të jetë e përqëndruar edhe më fuqishëm në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ky vlerësim ka dal nga seanca e Komisionit të jashtëm...

Shqipëria po “plaket”, në 10 vite ka 22% më shumë të...

03/10/2019 Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të plakjes së popullsisë po rritet me shpejtësi....

Eurodeputetja shqiptare kërkon negociatat për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

15/10/2019 Eurodeputetja e Suedisë, Arba Kokalari, e cila është me origjinë shqiptare, ka kërkuar nga shteti i saj që të ndikojë që shtetet e tjera...

DioGuardi: Shqiptarët e Maqedonisë mund të jenë 800 mijë, por “tallen”...

17.09.2019 Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptarë në SHBA, DioGuardi theksoi për INA se shqiptarët në Maqedoni mund të jenë mbi 800 mijë, por nuk...

“Zhduket” vetura e rastit “Monstra” ku akuzohen 5 shqiptarë, flet gazetari...

20/09/2019 Gazetari maqedon, Zoran Bozhinovski ka zbuluar disa detaje rreth veturës Opel Omega me të cilën dyshohej se janë vozitur egzekutuesit në rastin “Monstra”. Ai thotë...

Ngjela: Albin Kurti mund ta rrëzojë Ramën me një rezolutë

26.12.2019 https://www.youtube.com/watch?v=8An9euTVDY8&fbclid=IwAR2mr-reC-TS3Vb6-PFLzyOLWK1svfUPCpjBr4AG7Yx1Dpp8Zle3lrIiTgQ&app=desktop

27 Prilli / Ruskovska: Ishte përgatitur plan kundër rendit kushtetues dhe...

28.02.2020 Ruskovska: Secili nga të akuzuarit për organizimin e 27 prillit është një kub mozaiku Prokuroria do të dëshmojë se të akuzuarit të cilët ulen në...

Blendi Fevziu e pyet Albin Kurtin për shaminë, i jep përgjigje...

11.10.2019 Njeriu që pret të jetë kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë së fundi një shpjegim tw shkurtër në lidhje me një temë të...

Sela: Pa shtet të së drejtës s’mund ecim askund

20/11/2019 Sot në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Kristian Timonie priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u...

Bullgaria me kushte të reja për Shkupin, kontestohet edhe “gjuha maqedonase”

12/10/2019 Bullgaria ka nxjerrë kërkesa dhe kushte të reja për Shkupin, në rrugëtimin e saj euroatlantik dhe në kohën kur po pritet data për fillimin...