Buzaku akuza për keqpërdorime në BFI me vizat e haxhilerëve

04/10/2019 “Një Bashkësi Fetare Islame pa krim dhe korrupsion” është motoja me të cilën Skender Buzaku do të publikojë “bomba” për punën e kryetari të...

Video e tmerrshme: Disa po e përhapin me qëllim koronavirusin, pështyjnë...

February 24, 2020 Kur virusi vdekjeprurës nisi të përhapej në botë, Kina u cilësua një nga ”fajtoret” më të mëdha, pasi në tregun e tyre...

Ambasadori amerikan për Albin Kurtin: Shkurt, ai është intelegjent dhe i...

05/12/2019 Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philipp Kosnet, i ka komentuar zhvillimet e fundit politike dhe mundësinë për arritjen e koalicionit mes...

Kërkohet një familje për pushime falas në tre vende turistike me...

28/09/2019 Një agjenci e njohur turistike për pushime luksoze në SHBA është në kërkim të një familje e cila do të shkojë për pushime në...

Zyrtari amerikan: Vizita e Pompeos, mbështetje për rajonin

28/09/2019 Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi do ta vë theksin tek angazhimi i Shteteve...

DioGuardi: Shqiptarët e Maqedonisë mund të jenë 800 mijë, por “tallen”...

17.09.2019 Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptarë në SHBA, DioGuardi theksoi për INA se shqiptarët në Maqedoni mund të jenë mbi 800 mijë, por nuk...

Të dhëna shokuese: Pse Serbia po i fshin adresat e qytetarëve...

  2019-09-09   Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri komunat sidomos në Komunën e Medvegjës. Mijërave prej tyre u janë fshirë adresat...

Sela: Nisma për bashkëpunim opozitar, në rrugë të mbarë

02/12/2019 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, thotë se nisma për bashkërendimin e opozitës në zgjedhjet e 12 prillit është në rrugë të mbarë....

Mogherini dhe dështimi i saj në Ballkan

31/10/2019 Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini para largimit e vlerëson të “suksesshme” politikën e zgjerimit të BE. Por njëkohësisht paralajmëron, se gjendja në Ballkanin...

Ish-diplomati serb e pranon dhe apelon Vuçiç: Mos u lodh, Kosovën...

2019-09-10 “Kosova është humbur, dhe nuk duhet harxhuar energji shtesë. Një gjë të tillë nuk e pranojnë vetëm politikanët e pasinqertë. Ajo betejë është humbur”.Kështu...