LAJMI I FUNDIT; Dorëzohet kallëzimi penal kundër Presidentit Thaçi

31.03.2020 Dje, më 30 mars 2020, U.D. i MPBAP-së, z. Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore të Prishtinës Kallëzimin Penal të bërë kundër Presidentit Hashim...

Një histori e shkurtër për njeriun e madh, Kasim Haxhimurati

2019-09-08 Nëna e kasimit me nipin Shkumbinin Kasim Haxhimurati pas organizimit të protestave vitit 1981 dhe themelimit te levizjes popullore, në vitin 1982 arestohet në vreshtat...

Avokatja shqiptare ‘shpërthen’ pas vendimit për Grupin e Kumanovës

20.09.2019 Avokatja Artene Iseni ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkup, e cila vërtetoi dënimet për Grupin e Kumanovës. Ja porosia e...

KRYEREDAKTORJA E PERISKOPIT: XHEMAJL REXHA SHQUHET PER BULLIZËM, RACIZËM E ‘UPSIN’...

16.10.2019 Kryeredaktorja e portalit “Periskopi”, Dafina Demaku, ka thënë se kryeredaktori i Kohavisionit, Xhemajl Rexha, i cili fyeu rëndë gazetarët e këtij portali, “shquhet për...

Lista e kandidatëve për deputetë e koalicionit nga AAK-PSD, i pari...

  2019-09-07   Koalicioni AAK-PSD ka dorëzuar listën për deputetë të cilës i prinë Ramush Haradinaj, i nominuar edhe për postin e kryeministrit, nëse kjo parti do...

Ahmedi nga Shkupi: Nëse dikush ka nevojë për miell le të...

16/03/2020 Në këtë kohë kur qytetarët po mundohen të krijojnë sa më tepër rezerva ushqimore, pa menduar shumë për të tjerët, një shembull jep shkupjani...

Nje mesazh nga mjeku Italian i cili na qetesoi te gjitheve...

17.03.2020 Nje mjek i sp. italit infe. ktiv të San Martinos i ka bërë thirrje njerëzve qe të mos ala. rmohen nga koronavirus sepse të...

DioGuardi: Shqiptarët e Maqedonisë mund të jenë 800 mijë, por “tallen”...

17.09.2019 Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptarë në SHBA, DioGuardi theksoi për INA se shqiptarët në Maqedoni mund të jenë mbi 800 mijë, por nuk...

Ish-diplomati serb e pranon dhe apelon Vuçiç: Mos u lodh, Kosovën...

2019-09-10 “Kosova është humbur, dhe nuk duhet harxhuar energji shtesë. Një gjë të tillë nuk e pranojnë vetëm politikanët e pasinqertë. Ajo betejë është humbur”.Kështu...

Si i ngriti këmbët në tavolinë dhe cfarë tha për Kosovën...

  07.12.2019 Edi Rama ka nxitur reagime sot në rrjetet sociale pas publikimit të një videoje dhe fotografie me këmbë mbi tavolinë teksa po përgatitetj për...