Leter imamit qe bleu nje spital

26.11.2019 Gazeta Impakt Nga Kliti Kote* Bismilahi Rrahmani Rrahim. Diten e djeshme ne mediat online u publikua nje lajm i cili informonte qytetaret, se imami bamires i shqiptarise,...

2 këshilla: 1. detektimi dhe 2. mbrojtja nga Corona virusi

26.02.2020 Coronavirus-i mund te mos tregoje shenja infeksioni per shume dite- atehere si mund ta marre vesh dikush nese eshte prekur apo jo. Informacioni me i...

Dauti Komerc solidarizohet me shqiptarët e Shqipërisë

04.12.2019 Dauti Komerc solidarizohet me shqiptarët e Shqipërisë Tërmeti dramatik që goditi Shqipërinë, duke shënuar të paktën 52 viktima dhe mbi 600 të plagosuru pasua...

Në Itali gjendet ilaçi që lufton koronavirusin, në 24 orë ka...

12.03.2020 Kur në Itali shifrat e të vdekurve dhe të prekurëve vetëm rritet, një lajm i mirë vjen nga vendi fqinj. Një mjek nga spitali...

Shkupi më vitin 1919: 81.3% shqiptarë, 0% maqedonas, 15% bullgarë, 0.13%...

2019-09-08   Në dy dekadat e fundit të shekullit XIX, deri në vitin 1912, Shkupi ushtroi funksionin – statusin e kryeqytetit administrativ përbrenda një territori prej...

Shkupi im…erdhi dita!

16/09/2019 Nga Vlera Gjakova/ «Se pi Shkupit vina n’këtë vend na rina, ç’kasë spo shofna e ç’kasë spo nina…»- janë këto vargje të grupit rep nga...

Edhe një herë Behgjet Pacolli (1 milion euro donacion)

28.11.2019 Unë u trondita kur pashë dëmet në jetën e njeriut dhe në infrastrukturë që tërmeti shkatërrues po lë pas në Shqipëri. Kjo kërkon solidaritet dhe...

Dauti Komerc në TOP 5 kompanitë më të suksesshme për vitin...

09/11/2019 Kompania Duti Komerc, edhe në vitin 2018 ëshët radhitur në mesin e TOP pesë kompanive më të suksesshme. Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore për...

Diplomati amerikan jep lajmin katastrofal për marrëveshjen Kosovë-Serbi

22/03/2020 Ish-diplomati amerikan, Shaun Byrnes, i cili ka qenë shef i misionit vëzhgues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë gjatë viteve 1998-1999, në...

Ky është shqiptari 12-vjeçar që luan në serialet më popullore në...

  2019-09-09   Henry është një djalë shqiptar vetëm 12 vjeç, me të cilin të gjithë duhet të mburremi.   Ai zotëron shumë talente, duke filluar që nga arti...