NEW BUGAJSKI HOUR – ALBIN KURTI BISEDIMET ME SERBINË (video)

30.10.2019   https://www.facebook.com/rtklivecom/videos/2421351624819515/?t=3652

Kompania e sondazheve, më e sakta në Kosovë, publikon sondazhin e...

4 PRILL 2020 Një sondazh i realizuar nga Uboconsultig ka nxjerrë se në rast se zgjedhjet do të mbaheshin shpejt, fituese do të dilte Lëvizja...

Elvis Naçi në Komunitetin e Rindërtimit: Kemi mbledhur 3-4 milionë euro....

01.12.2019 Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit është prezent edhe Imami Elvis Naçi, i cili në fjalën e tij u shpreh se nuk do...

Hashim Thaçi me skenar për të mos e mandatuar Albin Kurtin...

16/11/2019 Njohësi i çështjeve politike dhe politologu Enver Bytyçi për “Bota sot” deklaroi se prej se Ramush Haradinaj dha dorëheqjen, Kosova ndodhet në një vakuum...

Gazeta gjermane: Shqiptarja është deputetja më e bukur e Ballkanit (Foto)

  2019-09-07   Gazeta gjermane “Kosmo” shkruan se politikania më e bukur e Ballkanit vjen nga Kosova dhe se bëhet fjalë për deputeten e njohur të Parlamentit...

Konkluzionet skandaloze të Komisionit të Venecias për gjuhën shqipe (foto)

07/10/2019 Komisioni i Venecias pritet të dal me konkluzione skandaloze sa i përket Ligjit i cili avanson përdorimin e gjuhën shqipe në Maqedoninë Verirore. Ndonëse në...

Ish-shefi i shërbimit sekret dhe këshilltari i Zaevit flet se çka...

24/09/2019 Ish kryepolici i policisë sekrete në Maqedoni, Zoran Verushevski, aktualisht këshilltar i kryeministrit Zoran Zaev, ka folur për rolin e tij në “rrugëtimin” e...

Kosovarja në Novi Sad në sy të Vuçiçit si shenjë proteste...

24.11.2019 Në Novi Sad të Serbisë, dje ka nisur konferenca vjetore Regional Youth Form, ngjarje kjo që do të zgjas deri më 24 të këtij...

Një politikë pa parime, pa koncept dhe principe është stereotipe

26.09.2019 Daim Hiseni Një politikë pa parime, pa koncept dhe principe është stereotipe. Kryeministri Zoran Zaev deklaron në New York se nuk dëshiron të bëhet pjesë e...

E dhimbshme. Me foshnjën e pajetë në duar….Në Thumanë nxirren nga...

26.11.2019 Një ngjarje e dhimbshme është shënuar në Thumanë, ku viktimë e lëkundjeve të tërmetit mbeti edhe një foshnje. Në pamjet e sjella nga gazetari i...