Aktivistja civile deklaron: Valmir Aziri i BDI-së pengoi projektet shqiptare në...

26/02/2020 14:08 Aktivistja civile, Sibel Alimovska, ka reaguar ndaj sekretarit shtetëror në Ministrinë e Kulturës, Valmir Aziri. “Ky është personi që më futi në depresion duke...

Maqedonia e para për aplikimin e vizave për Gjermani

28.02.2020 Politikat e gabuara këto 18 vitet e fundit, arsyja kryesore për mërgimin e të rinjëve në shteter e Evropës perendimore. Në rajonin e Ballkanit perëndimor,...

El Cheka: Përse….?

2019-09-10 Përse Ali Ahmeti kurr nuk e shau me nën Gruevskin, Mihajllkovin apo Zaevin? Përse Musa Xhaferri kurr nuk i quajti bythpambuk dhe qelbësira qytetarët e...

Pronari i “Logos-A”, Adnan Ismaili i përgjigjet Menduh Thaçit

 Janar 15, 2020  Liridona Vejseli Drejtori i shtëpisë botuese “Logos A” Adnan Ismaili në një prononcim me shkrim për Tv21 i është përgjigjur aku*zave që dit...

Ish kryetari zviceran, Joseph Deiss përkujton vizitën në Shkup në varrimin...

Më 5 mars të këtij viti mbushen plot 17 vite, që kur u varros me nderime të mëdha ish kryetari i atëhershëm maqedonas Boris...

Çfarë studenti ishte Albin Kurti? Çfarë thonë profesorët e tij?(VIDEO)

06.11.2019 Çfarë thonë profesorët e tij? Sa pikë kishte marrë në provimin pranues në universitet dhe çfarë libra i kishte kërkuar për lexim familjes së tij...

Dauti Komerc në TOP 5 kompanitë më të suksesshme për vitin...

09/11/2019 Kompania Duti Komerc, edhe në vitin 2018 ëshët radhitur në mesin e TOP pesë kompanive më të suksesshme. Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore për...

Diplomati amerikan jep lajmin katastrofal për marrëveshjen Kosovë-Serbi

22/03/2020 Ish-diplomati amerikan, Shaun Byrnes, i cili ka qenë shef i misionit vëzhgues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë gjatë viteve 1998-1999, në...

ORGANIZIM I NDIHMAVE PËR SHQIPËRI

28.11.2019 Në emër të klubit të futbollit FC Prishtina Bern, në bashkëpunim me kompaninë «Qëndrimi Trans», organizojmë grumbullimin e ndihmave, kush cka mundet dhe me...

Një revolt i arsyeshëm

Daim Hiseni Sa mirë do të ishte sikur nxënësit shqiptar nga të gjitha shkollat fillore të sabotojnë mësimin dhe të solidarizohen me moshatarët e tyre...