Zaev: Deri sa të marrë frymë, Gruevski nuk do të shpëtojë...

17/11/2019 Kryeministri Zoran Zaev nga tribuna e LSDM e mbajtur mbrëmë në Veles ka drejtuar kritika ndaj sistemit të drejtësisë, duke thënë se do të...

Kuvendi me 102 shkarkoi kryeprokuroren speciale, Katica Janeva

14.09.2019 Kuvendi me 102 vota “për” dhe asnjë kundër dhe të përmbajtur miratoi propozimin e Këshillit të Prokurorëve për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni...

Raporti zviceran konstaton se Astrit Dehari është vrarë! Flet prindi(VIDEO)

24.10.2019 https://www.facebook.com/kosovapress/videos/401802230765488/?t=134

Maqedonia e Veriut patjetër duhet të ketë rrjetin 5G për të...

16/11/2019 Shtetet që duan të bëhen anëtare të NATO-s si Maqedonia e Veriut patjetër duhet të sigurojnë mënyrë të sigurisë së lartë për komunikim, theksoi...

Testi “PISA”, Maqedonia e Veriut del dobët, më së keqi është...

04/12/2019 Maqedonia e Veriut është në nivelin më të ulët të mundshëm të arsimit, duke qëndruar afër vendeve me arsimim të dobët. Këtë e tregojnë...

Diplomati amerikan çuditet me kryeministrin e Shqipërisë: Vuçiq e ka qëllim...

22/12/2019 Profesori i njohur amerikan, Edward Joseph ka reaguar për mini-shengenin ballkanik në një intervistë të tij të dhënë para disa dite Reagime të shumta janë...

Për një faturë të 2005, qytetarja duhet t’i paguajë përmbaruesit 6...

05/12/2019 Aktivistja qytetare, Ana Gligorova ka shprehur shqetësime lidhur me zhvatjen që po bëjnë përmbaruesit nga qytetarët në Maqedoninë e Veriut. Ajo përmes një postimi...

Albin Kurti në Maqedoni është ajo parti e cila do ta...

17/10/2019 “Unë nuk jam Albin Kurti, unë jam Ziadin Sela”, ka qenë përgjigja e kreut të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në debatin Click Plus...

Reagon “Fluidi”, thotë se një kompani sllovake keqpërdori ambalazhin e “Jaffa”...

19.11.2019 Kompania “Fluidi” sh.p.k ka reaguar përmes një komunikate duke bërë të ditur se ambalazhi i kësaj kompanie është keqpërdorur nga një kompani nga Republika...

Trampi bën lëshim, nuk dërgon telegram urimi për pavarësinë e Maqedonisë...

  2019-09-10   Në vazhdën e urimeve për 28 vjetorin e peavarësisë së Maqedonisë së Veriut ka munguar urimi nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Ai nuk...