KRYEREDAKTORJA E PERISKOPIT: XHEMAJL REXHA SHQUHET PER BULLIZËM, RACIZËM E ‘UPSIN’...

16.10.2019 Kryeredaktorja e portalit “Periskopi”, Dafina Demaku, ka thënë se kryeredaktori i Kohavisionit, Xhemajl Rexha, i cili fyeu rëndë gazetarët e këtij portali, “shquhet për...

Tempora – Shengeni Ballkanik, Elena Kocaqi: Rama poi bën presion Europës,...

17.11.2019   https://www.facebook.com/100790461289403/videos/437362286982760/?t=328 /Tempora

Blendi Fevziu e pyet Albin Kurtin për shaminë, i jep përgjigje...

11.10.2019 Njeriu që pret të jetë kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë së fundi një shpjegim tw shkurtër në lidhje me një temë të...

Për shkak të Flamurit Kuq e Zi, shtetasi shqiptar dënohet dhe...

18/11/2019 Nga Drejtoria e Policisë në Tivar kanë njoftuar se kanë filluar kërkesën e procedurës së kundërvajtës kundër shtetasit shqiptar I.D. (64). Shtetasi shqiptar është...

2 këshilla: 1. detektimi dhe 2. mbrojtja nga Corona virusi

26.02.2020 Coronavirus-i mund te mos tregoje shenja infeksioni per shume dite- atehere si mund ta marre vesh dikush nese eshte prekur apo jo. Informacioni me i...

Ky është shqiptari 12-vjeçar që luan në serialet më popullore në...

  2019-09-09   Henry është një djalë shqiptar vetëm 12 vjeç, me të cilin të gjithë duhet të mburremi.   Ai zotëron shumë talente, duke filluar që nga arti...

Plani i Uashingtonit për Ballkanin: Mitrovica në shkëmbim të bashkimit të...

09/10/2019 SHBA është duke përgatitur një paketë me anë të së cilës planifikojnë të zgjidhin të gjithë çështjen e Ballkanit, duke përdorur ‘një karotë dhe...

Zbulohet harta e minischengenit, Kosova nuk është aty

12/11/2019 Halil Matoshi Schengeni i Vogël – Serbia e Madhe !? Falë me sh’net Kryeministrit t’Shqipnisë, Edi Rama!? Kjo hartë e Serbisë së Madhe pēr Schengenin e Vogël,...

Shqiptari nga SHBA: NËSE FITON ALBIN KURTI DO TË NDIHMOJË EKONOMINË...

07.10.2019 Shqiptari Gazmend Gjonbalaj nga SHBA: Nëse fiton Albin Kurti do të ndihmojë ekonominë në Kosovë me 50 milionë euro.   https://www.facebook.com/kosovapost16/videos/247067719525601/

Në Itali gjendet ilaçi që lufton koronavirusin, në 24 orë ka...

12.03.2020 Kur në Itali shifrat e të vdekurve dhe të prekurëve vetëm rritet, një lajm i mirë vjen nga vendi fqinj. Një mjek nga spitali...