Një histori e shkurtër për njeriun e madh, Kasim Haxhimurati

2019-09-08 Nëna e kasimit me nipin Shkumbinin Kasim Haxhimurati pas organizimit të protestave vitit 1981 dhe themelimit te levizjes popullore, në vitin 1982 arestohet në vreshtat...

Fundi i numërimit të votave, VETËVENDOSJE forcë e parë

07/10/2019 Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të zhvilluara dje në Kosovë kanë qenë të qeta. Brenda ditës ka dalë rezultati zyrtar dhe nuk ka pasur asnjë...

KRYEREDAKTORJA E PERISKOPIT: XHEMAJL REXHA SHQUHET PER BULLIZËM, RACIZËM E ‘UPSIN’...

16.10.2019 Kryeredaktorja e portalit “Periskopi”, Dafina Demaku, ka thënë se kryeredaktori i Kohavisionit, Xhemajl Rexha, i cili fyeu rëndë gazetarët e këtij portali, “shquhet për...

Ekspertiza zvicrane: “Falsifikim i raportit dhe fshehje krimi për rastin Astrit...

04/11/2019 Shkruan: Bardhyl Mahmuti Pasi kanë analizuar videoincizimet dhe fotografitë e autopsisë, të bëra nga mjekët­ ligjorë të Republikës së Kosovës gjatë autopsisë së trupit të...

Mali i Zi refuzon “Mini-shengenin”

13/11/2019 Ministrja e ekonomisë e Malit të Zi, Dragica Sekuliq hodhi poshtë mundësinë që Mali i Zi ti bashkohet nismës së ashtuquajtur “Mini-shengen”, që tashmë...

Një politikë pa parime, pa koncept dhe principe është stereotipe

26.09.2019 Daim Hiseni Një politikë pa parime, pa koncept dhe principe është stereotipe. Kryeministri Zoran Zaev deklaron në New York se nuk dëshiron të bëhet pjesë e...

Ish kryetari zviceran, Joseph Deiss përkujton vizitën në Shkup në varrimin...

Më 5 mars të këtij viti mbushen plot 17 vite, që kur u varros me nderime të mëdha ish kryetari i atëhershëm maqedonas Boris...

“MË E KEQJA E CORONAVIRUSIT TANIMË KA KALUAR!”: reportazh nga Kina

19/03/2020 “Shiko! Sa peshk i madh!”: Ding Shijiu bërtet me gëzim pasi kapi një krap nga liqeni ku ai shkon normalisht për të peshkuar. I ulur...

Policia ndërhyn në Teatrin e Gostivarit, largohen aktorët Hasani dhe Saliu

13/11/2019 Epilogu në Teatrin e Gostivarit ka mbaruar me intervenim policor. Aktori Berat Saliu ka denoncuar që është larguar nga mjediset e teatrit me intervenin...