Rama falenderohet Angelës nëpërmjet rjetit social

25/09/2019 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar deputetët e Grupit Parlamentar CDU/CSU që votuan pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Rama...

Zvogëlim i në % së shqiptarëve në institucione?! (TABELA)

17/09/2019 Nga Izet ZEQIRI/ Parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat i të gjitha bashkësive etnike në administratën shtetërore dhe publike në Maqedoninë e Veriut, e...

Shqipëria po “plaket”, në 10 vite ka 22% më shumë të...

03/10/2019 Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të plakjes së popullsisë po rritet me shpejtësi....

LSDM-ja në gjah pas votave shqiptare

26/10/2019 Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë duke se edhe në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 12 prillit do të synoj votën shqiptare. Përfaqësues të kësaj...

A ka dhënë dorëheqje Zaevi, deklarata nga Qeveria?!

18/10/2019 Pasi Maqedonia nuk arriti të marr datë për nisjen e bisedimeve me BE-në për integrim, gjërat në vend nuk janë njësoj më. Kryeministri i...

Kasami: Mesazhi i Pompeos ndaj qeverisë ishte i qartë

05/10/2019 Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka komentuar vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeo në Maqedoninë e Veriut. Sipas Kasamit, Pompeo dha...

Kurti tregon prapaskenat për Ballkanin: Stabiliteti, në kurriz të shqiptarëve

28/10/2019 Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, u shpreh se stabiliteti në Ballkan, tradicionalisht mbahet në kurriz të shqiptarëve. Ndërkaq, ai shtoi se kanë më...

Janeva edhe 30 ditë tjera paraburgim

19/09/2019 Ish-prokurorja speciale, Katica Janeva edhe 30 ditë të tjera do të mbetet në Shutkë, pasi që për këtë ka vendosur Gjykata Penale pas kërkesës...

Gëzimi më i madh i shqiptarëve kur zhvillohen fushatat elektorale

  2019-09-10   Analistë, gazetarë, profesorë, eksperta, politikanë, duke u shitur secili më i mençur se tjetrit japin lloj lloj konkluzione e parashikime. Thua se populli i përvuajtur...