Vazhdon përhapja e koronavirusit, rritet numri i të prekurve

03/03/2020 Ka shkuar në 90 mijë e 936 numri i përgjithshëm i personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën. Mbi 80 mijë raste janë...

2 këshilla: 1. detektimi dhe 2. mbrojtja nga Corona virusi

26.02.2020 Coronavirus-i mund te mos tregoje shenja infeksioni per shume dite- atehere si mund ta marre vesh dikush nese eshte prekur apo jo. Informacioni me i...

Hashim Thaçi me skenar për të mos e mandatuar Albin Kurtin...

16/11/2019 Njohësi i çështjeve politike dhe politologu Enver Bytyçi për “Bota sot” deklaroi se prej se Ramush Haradinaj dha dorëheqjen, Kosova ndodhet në një vakuum...

Spiuni rus që i shpërtheu skandali në Serbi ka shërbyer më...

21.11.2019 Koloneli i Shërbimit inteligjent ushtarak rus-GRU, Vladislav Filippov, ka më se dhjetë vjet që është duke zhvilluar aktivitet spiunazhi në rajonin tonë, duke qenë...

Nxënësit shqiptarë edhe në Çashkë të Velesit mësojnë maqedonisht, prindërit maqedonas...

17/10/2019 Nxënësit shqiptarë të Busillcës, për ta ndjekur procesin mësimor janë të detyruar të qëndrojnë 5 ditë të javës në konviktin e shkollës fillore në...

Ambasadori amerikan për Albin Kurtin: Shkurt, ai është intelegjent dhe i...

05/12/2019 Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philipp Kosnet, i ka komentuar zhvillimet e fundit politike dhe mundësinë për arritjen e koalicionit mes...

Velija Ramkovski paralajmëron rikthimin e televizionit A1, por më ndryshe!

02/10/2019 Pronari i televizionit të dikurshëm më të shikuar A1 në Maqedoni, Velija Ramkovski ka paralajmëruar rikthimin e këtij brendi mediatik. “Edhe pas shumë viteve,...

Anëtari i Grupit të Kumanovës: Jam i sëmurë, nuk po më...

21/11/2019 Sadudin Abdullai është njëri nga personat që u dënua si pjesë e Grupit të Kumanovës me 14 vite burg. Ai përmes një deklarate për...

Maqedonia e Veriut patjetër duhet të ketë rrjetin 5G për të...

16/11/2019 Shtetet që duan të bëhen anëtare të NATO-s si Maqedonia e Veriut patjetër duhet të sigurojnë mënyrë të sigurisë së lartë për komunikim, theksoi...

Tryeza e shtruar, Taravari mban fjalimin

19/09/2019 Njeriu i dytë i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, ka qënë në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale, për arsye të publikimit të një...