Sela: Zaevi, Gruevski po vendosin kufij federalizimi, se ku mund të...

02/11/2019 Për ne 12 prilli është datë për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ndërsa deklarata e sotme e kryeministrit Zoran Zaev se lihet mundësi...

Qeveria solli vendim për ndërtimin e shkollës në Idrizovë

03.10.2019 Shkup, 3 tetor – Qeveria në seancën e djeshme e obligoi Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës të fillojë me procedurën e ndërtimit të shkollës...

“Mini Shengeni ballkanik”, SHBA deklarohen

09/11/2019 SHBA-të janë deklaruar lidhur me nismën “Mini-shengeni Ballkanik”, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew...

FACEBOOK fshin 5.4 miliardë profile të rreme

Facebook njoftoi sot se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë. Kompania tha se shumë profile...

Ndalohen çekët, po planifikonin ngritjen e dronit “Kosova është Serbi” mbi...

    2019-09-07 Policia e Kosovës i ka ndaluar tetë çekë, pasi atyre iu është zënë një flamur i Serbisë me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, një dron,...

Spanja votoi, Maqedonia e Veriut do të pres për në NATO

11/11/2019 Partia Socialiste në pushtet i ka fituar zgjedhjet e katërta në katër vjetët e fundit në Spanjë. Megjithatë, kjo parti ka dështuar të fitojë...

Maqedonia e Veriut patjetër duhet të ketë rrjetin 5G për të...

16/11/2019 Shtetet që duan të bëhen anëtare të NATO-s si Maqedonia e Veriut patjetër duhet të sigurojnë mënyrë të sigurisë së lartë për komunikim, theksoi...

Maqedonia i mbushi 28 vjet pavarĕsi, shqiptarët të shkelur dhe të...

  2019-09-10   Dora e shtetit në vendbanimet e tyre nuk duket askund, rajonet shqiptare vazhdojnë të kenë investime minimale në krahasim me ato maqedonase. De fakto...

Të dhëna shokuese: Pse Serbia po i fshin adresat e qytetarëve...

  2019-09-09   Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri komunat sidomos në Komunën e Medvegjës. Mijërave prej tyre u janë fshirë adresat...

Po na boshatiset Pollogu jonë, çdo ditë po na mungon nga...

20/09/2019 Kryetari i degës së ASH-së në Tetovë, Altrim Mamuti përmes një video porosie ka shprehur shqetësimin për ikjen masive të të rinjve drejt vendeve...