Qindra familje shqiptare janë të përjashtuar nga sigurimi shëndetësor shkaku i...

11.11.2019 Daim Hiseni Zaevi po tallë invalidët dhe personat e përfshirë në rastet sociale të etnikumit shqiptarë në njësinë rajonale të Çairit përmes kudrës Natasha Stanojeviç.   Qindra...

Spanja votoi, Maqedonia e Veriut do të pres për në NATO

11/11/2019 Partia Socialiste në pushtet i ka fituar zgjedhjet e katërta në katër vjetët e fundit në Spanjë. Megjithatë, kjo parti ka dështuar të fitojë...

SMS-të për rastin “Monstra”, lexohen të tjera në gjykatë

11/11/2019 Në Gjykatën Penale të Shkupit sot vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Monstra”. Gjatë kësaj seance pritet të lexohen SMS porosi të tjera lidhur me...

Handkes iu dha pasaporta e Millosheviqit kur në Kosovë po përfundonte...

11.11.2019 Çmimi Nobel për Letërsi që iu dha novelistit kontrovers, Peter Handke, ngjalli reagime të shumta në Kosovë, Bosnjë dhe Hercegovinë dhe më gjerë. Kjo për...

Dauti Komerc në TOP 5 kompanitë më të suksesshme për vitin...

09/11/2019 Kompania Duti Komerc, edhe në vitin 2018 ëshët radhitur në mesin e TOP pesë kompanive më të suksesshme. Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore për...

“Mini Shengeni ballkanik”, SHBA deklarohen

09/11/2019 SHBA-të janë deklaruar lidhur me nismën “Mini-shengeni Ballkanik”, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew...

Në Ohër vendoset tabela dygjuhëshe e Entit të Statistikave, reagojnë portalet...

07/11/2019 Në Ohër në njësinë rajonale të Entit Shtetëror të Statistikave është vendosur tabela në dy gjuhë e këtij institucioni: maqedonisht dhe shqip. Megjithatë portale të...

Para se të shkojnë në Gostivar, revizorët është dashur të ndalen...

07/11/2019 Ish ministri i financave, Zhevdet Hajredini ka komentuar raportin e revizorëve shteteror lidhur me komunën e Gostivarit dhe kryetarin e saj, Arben Taravari. Hajredini...

Çfarë studenti ishte Albin Kurti? Çfarë thonë profesorët e tij?(VIDEO)

06.11.2019 Çfarë thonë profesorët e tij? Sa pikë kishte marrë në provimin pranues në universitet dhe çfarë libra i kishte kërkuar për lexim familjes së tij...

Zviceranja tmerrohet nga varfëria në Shqipëri, organizon ndihma duke filluar nga...

06.11.2019 Kësaj të shtune, në Buochs të Zvicrës do të zhvillohet aksioni i pakove të fundvitit. Pakot për fëmijë në nevojë dhe të rritur, do...