Në ndeshjen kthyese të Conference League në mes të Young Boys dhe Liepaja, futbollisti shqiptar Donat Rrudhani ka shënuar golin e parë në fanellën e ikampionit të shumë fishtë zviceran, informon portali Shtegu. Për momentin rezultati është 2:0 në të mirë të zviceranëve, ndërsa Donati e shënoi golin e dytë pasi Rieder luajti me Nsame, i cili ia përcjell shkëlqyeshëm topin Donatit dhe 23-vjeçari më në fund realizon me gjakftohtësi përballë portierit të Liepaja, Zviedris.

Gjasat e Young Boys për të kaluar një xhiro mëtutje janë të mira, pasi gjysmëpjesa e parë u takoi atyre, ndërsa në ndeshjen e parë rezultati gjithashtu ishte në të mirë të zviceranëve 0:1.